ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 13:28

Adana Botaş’ta milli sevinç yaşanıyor

Adana Botaşta milli sevinç yaşanıyor


Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Ligi'nde (TKBL) mücadele eden Adana Botaş’ta milli sevinç yaşanıyor. Her sene milli takımlara oyuncu gönderen Adana Botaş, Ümit Milli Kadın Basketbol takımına da bu sene 4 oyuncu gönderdi. Kırmızı beyazlı takımın başarılı oyuncularından Pelin Derya Bilgiç, Elif Emirtekin, Büşra Akbaş ve Tilbe Şenyürek Samsun’da yapılan Samsun’da düzenlenen Ümit Kızlar Avrupa Şampiyonası'nda ay yıldızlı formayı terletti. Adana Botaş’ın Genel Menajeri Abdullah Kutlu ise milli takım menajerliğini üstlenirken yine Adana Botaş’ın Baş Antrenörü Aziz Akkaya’da milli takımın baş antrenörlüğünü yaptı.

Geçen sene olduğu gibi bu yıl da turnuvayı bronz madalyayla tamamlayan Ümit Kız Milli Takımımızda Baş antrenör Aziz Akkaya, “Geçen sene ilk madalyamızı aldığımız için çok sevinmiştik. Ancak bu yıl buruk bir sevinç yaşıyoruz. Bu da nerelere geldiğimizi açık bir şekilde gösteriyor. Herkes final oynayacağımıza çok inanmıştı. Ancak büyük bir şanssızlık yaşadık. İspanya maçına baktığımızda sanki ev sahibi biz değilmişiz gibiydi. Oyuncular büyük efor sarf ettiler ancak olmadı. Hem ümitlerde hem de A Takım kategorisinde ilk üç içerisindeyiz. Bu başarıların bir tesadüf olmadığını gösteriyoruz. Seneye bu takımda 7-8 oyuncu devam edecek. 4 tane 1993 doğumlu oyuncumuz var. Bizden sonrakilere iyi şeyler bırakmak istedik. Final oynamaya çalıştık ancak olmadı. Madalya alsak da üzgünüz. Madalya kazanıyoruz ancak bir burukluk yaşıyoruz. Şimdi tek dileğim bu çocukların kendi kulüplerinde oynamaları.” dedi.

Takım Menajeri Abdullah Kutlu ise, “Yola çıkarken hedefimiz final oynamaktı. Şampiyona boyunca takımımız güzel maçlar çıkardı. Böyle bir şampiyona da kürsüye çıkmak çok önemli. Geçen sezonda takımımız aynı başarıyı göstererek hepimizi sevindirmişti. Bir kez daha tüm takımımızı, teknik heyetimizi, Türkiye Basketbol Federasyonu yönetimini ve bizleri yalnız bırakmayan tüm destekçilerimize sonsuz teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER