ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 17:23

"Adalı'nın arkasında durmak gerekli"

"Adalının arkasında durmak gerekli"


Beşiktaş Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Levent Erdoğan, Serdal Adalı’nın arkasında durulması gerektiğini söyledi.

Levert Erdoğan Cihan Haber Ajansı muhabirine yaptığı özel açıklamada, Olağan Seçimli Kongre'de başkanlığa adaylığını koyan Serdal Adalı için, Beşiktaş adına haksız bir ceza çekmiş olan bir başkan adayının arkasında durmanın hem ahlaki, hem hukuki hem de mantıki bir durum olduğunu söyledi. Levent Erdoğan, şunları söyledi:

“UEFA’nın bu araştırma ve ceza verme isteği, pazar günü yapılacak olan Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda başkan adayı Serdal Adalı’nın kongre üyeleri tarafından daha çok destekleneceği düşüncesindeyim. Adalı, Beşiktaş adına haksız bir ceza çekmekle karşı karşıya kalmıştır. Bu kadar zor bir durumda olan bir başkan adayının arkasında durmak daha ahlaki, daha hukuki ve daha mantıki bir durumdur.”

BEŞİKTAŞ’IN SUÇSUZLUĞUNA İNANIYORUZ

Levent Erdoğan, Beşiktaş Kulübü’nün suçsuzluğuna inandıklarını söyledi. Erdoğan, “Beşiktaş’ın UEFA nezninde suçsuzluğuna inanıyoruz. Henüz olay yargı aşamasındadır. Ben de bir hukukçu olarak yaptığım incelemede olayda suç unsunu göremedim. Ancak UEFA daha önceleri TFF’ye 'siz ceza vermediğiniz sürece ben ceza vereceğim' diye bir açıklaması olmuş ve bunun sonucunda ise TFF bazı kişilere ceza vermişti. Dolayısıyla gerekli kararlar verilmiş olduğu için UEFA’nın ikinci bir şekilde bu konu için bir karar verilmesi hukuken doğru değildir.” dedi.

Erdoğan ayrıca bu hususların savunmalarda belirtilerek Beşiktaş’ın o dönemdeki yöneticisinin ve teknik direktörünün aklanacağının kanaatinde olduklarını sözlerine ekledi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER