ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 14:37

Adalı, stada finansman şartını koydu

Adalı, stada finansman şartını koydu


Beşiktaş Kulübü başkan adaylarından Serdal Adalı, “Stada, finansmanını hazırlamadan başlamak tehlikeli olur. Hazırladığımız 150 milyon dolarlık kredinin yarısını stadın aksamaması için kullanmayı planlıyoruz.” dedi.

Beşiktaş Kulübü başkan adaylarının yurt turu sürüyor. Bursa Beşiktaşlılar Derneği Cumartesi günü Başkan Fikret Orman’ın ardından bugün öğle yemeğinde Serdal Adalı ve yönetim kurulu listesindeki iş adamlarını ağırladı. Eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun oğlu Murat Aksu’nun da hazır bulunduğu yemek, basın mensuplarına kapalı olarak gerçekleşti. Yemek öncesi gazetecilerin sorularını cevaplandıran Serdal Adalı, ülke genelindeki dernekler tarafından sıcak karşılandığını söyledi.

Beşiktaş’ın tüm problemlerine vakıf olduklarının altını çizen Adalı, “Önümüzde bir çok çabuk çaresini bulmak zorunda olduğumuz mali sıkıntı var. Bununla beraber sportif başarıya ihtiyacımız var. Beşiktaş’ta sportif başarıyla mali disiplinin bir arada yürümesi gereken konular." diyerek şöyle konuştu:

"Mali konuda iki hafta içerisinde bayağı bir yol aldık. Kısa vadede önümüze gelecek sıkıntılara çare olabilmesi için kendi kefaretletlerimizle bir kredi hazırlığı yaptık. Kredinin tamamı mevcutta kısa vadedeki borçları normal vadelere yayıp kulübün bir nefes alması, geçireceğimiz üç senede gelir gider dengesini düzgün hale getirmesi için kullanılacak. Sportif başarılar için başta futbol olmak üzere basketbol, voleybol, amatör branşlarda sponsor hazırlıklarımızı tamamladık. İnşallah futbolda hedefimiz şampiyonluk olduğu gibi basketbol ve tüm branşlarda bu hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum. Ulaşmak için de tüm hazırlıklarımızı yaptık.”

"STADA FİNANSMAN HAZIRLAMADAN BAŞLAMAK TEHLİKELİ OLUR"

Son günlerin polemik konusu olan 150 milyon dolarlık krediye de açıklık getiren Adalı, rakamların havalarda uçuşmasına rağmen Beşiktaş’ın önüne gelebilecek mali sıkıntıları da çok iyi analiz yaptıklarını ifade etti. Serdar Adalı, "Özellikle stadın finansmanı hazırlanmadan stada başlamak çok tehlikeli bir başlangıç olur. Hazırladığımız finansmanın yarıya yakınını önlem olarak stadın yapılmasına aksama olmaması için yapılan bir hazırlıktır. 75’lik kısmı da kulübümüzün önünde yüksek faizli olan kredileri ve borçları, bir vadeye yaymak için kullanılacak ve Beşiktaş’ın en büyük sorunları olan 30 milyon lira olan senelik faizi ne kadar aşağıya çekebiliriz noktasında kullanacağız. Tüm hedefimiz bu, krediyle. Beşiktaş’ın sokağa atılacak bir kuruşu yok." şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin 'Söz kestiğiniz teknik adam var mı?' sorusunu da cevaplandıran Adalı, seçilmesi halinde 17 Haziran’da yeni hocayı açıklayacaklarını belirtti. Gazetecilerin Gezi parkı eylemlerinde Çarşı grubu ön saflarda yer alıyor, nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna ise Adalı, şöyle cevap verdi:

“Beşiktaş kulübü olarak her zaman çarşı ile iç içeyiz. Önemli olan kimsenin zarar görmemesi, kimsenin burnunun bile kanamamasıdır. İnşallah en kısa zamanda huzura kavuşuruz.”

GEZİ PARKI VE ÇARŞI GRUBU'NUN DESTEĞİ HAKKINDA YORUM YAPMAM

Gezi olaylarına Çarşı Grubu'nun katılmasını doğru bulup bulmamasına yönelik soru üzerine de başkan adayı Adalı, “Taraftar topluluğumuz sadece Gezi Parkı hakkında değil tüm sosyal olaylarda fikrini belirten bir grup. Bu konuda yorum yapmam çok doğru olmaz. Tüm dileğim kimsenin burnunun kanamamasıdır.” dedi.

Açıklamasının ardından Bursalı Beşiktaşlılarla bir araya gelen Serdal Adalı, görüşmesinin ardından genel kurul üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER