ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 15:07

Adalararası Macerada Yarışları 2013 Eylül'de yapılacak


İstanbul adalarından Burgazada ve Heybeliada 'Adalararası Macerada Yarışları 2013' ile spor müsabakalarına tanıklık ediyor. Yüzme, bisiklet, oryantiring parkurları ve bonus etaplardan oluşan yarışma 8 Eylül 2013 tarihinde gerçekleşecek.

Adalar'da Doğal Kültürel Miras ve Adalar Turizm Geliştirme Merkezi Projesi etkinlikleri kapsamında ISTKA tarafından desteklenen ve bu yıl ilki düzenlenen Macerada yarışları farklı spor disiplinlerini ve eğlenceyi aynı yarış içerisinde topluyor.

Oryantiring, bisiklet, atletizm gibi sporun birçok dalında kendini sınamak isteyen sporcular Macerada yarışları ile doğada keyifli anlar geçirme fırsatı elde ediyor. İki kişilik gruplarla katılım Macerada yarışları kondisyon, güç, dayanıklılık, motivasyon gibi unsurların yanı sıra; planlama, strateji, takım olma gibi sosyal yetileri de gerektiriyor.

YARIŞMACILAR LEFTER PENALTI NOKTASI'NDAN ŞUT ÇEKECEK

8 Eylül'de 09.00 - 17.00 saatleri arasında gerçekleşecek yarışın yüzme etabını Burgazadası ve Heybeliada arasında tamamlayacak olan yarışmacılar, bisiklet ve oryantiring etabını Heybeliada’da tamamlayacaklar.

Yarışmacılar İsmet İnönü, Hüseyin Rahmi Gürpınar, Aziz Nesin, Lefter gibi Adalar'da iz bırakmış isimlere ithaf edilecek bazı etaplarda güçlerini sınayacak. 'Lefter Penaltı Noktası'na gelen yarışmacının beş adet penaltı atışı gerçekleştireceği ve attığı gol kadar puan kazanacağı yarışmaya ilginin büyük olması bekleniyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER