ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2014 Cumartesi 16:11

Abdullah Kiğılı'dan Galatasaray'a 'Bruma' çıkışı


Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, Galatasaray'ın ağır bir sakatlık geçiren ve sezonu kapatan genç futbolcusu Bruma'yı Gaziantepspor'a kiralayacağı yönündeki planını eleştirdi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nın ardından Abdullah Kiğılı, basın mensuplarıyla sohbet etti. Sohbette sarı-kırmızılı kulübün Bruma'nın Gaziantepspor'a kiralanması yönünde çıkan haberlerle ilgili Abdullah Kiğılı, "Nerede böyle işler var, hep Galatasaray bunların içinde. Mikrofonu çok seven basın sözcüsü konuşuyor. Bakın geçmişte nerede enteresan işler var, hep Galatasaray bunların içinde. Bu hafta Gaziantepspor var. Geçen sene aynı şekil olmadı mı? Orduspor Culio olayı, Amrabat olayı. Devam ediyor örnekler. Türkiye'nin en büyük etik kulübü olduğu için normal karşılıyoruz. Sayın basın sözcüsü Şükrü Ergün'e saygılar sunuyorum. O devam etsin, etik olmaya devam etsin." ifadelerini kullandı.

Galatasaraylı yöneticilerin Kadıköy'e geldiğinde çok misafirperver oldukları yönündeki soruya ise Kiğılı, "Daha ne yapayım. Yemek yedik, aşağıya kadar uğurladık, geç kaldılar, yarım saat başlarında bekledim. Bunların hepsi arkadaşlarım, federasyondayken beraber çalıştığım insanlar var. Bende kavga olmaz. Ben kibar centilmen bir adamım. Benim bir kimseyle kavga ettiğimi gördünüz mü?" cevabını verdi.

Aykırı demeçlerin kendisinden geldiği yönündeki bir soruya da Kiğılı, "Beşiktaş'a ilk ben çıktım kapımız açık dedim. Ve hala açık." karşılığını verdi.

Başkan Aziz Yıldırım'ın başkanlığının düşmesi halinde başkanlık için kendi isminin geçmesiyle ilgili de Kiğılı, "Çok erken bu tür konuşmalar için. Başkan buradayken bu konuşmaları yapmak için erken. Tüzüğün maddesi belli. Böyle bir şey olduğu zaman oturup ne yapacağımıza ogün karar veririz. Yürürlükte olan bir şey var. Başkan vazifesini yapıyor. Fenerbahçe'nin bir tüzüğü var, tüzük neyi gerektiriyorsa o tüzüğe göre hareket etmek mecburiyetinde yönetim kurulu. Böyle bir durum olduğu taktirde onu uygulayacaksın. Yapacağımız bir şey yok." şeklinde konuştu.

"8 puan fark var, ikinci yarı başlıyor. rakipler sanki fark yokmuş gibi iddialı açıklamaları oldu" şeklindeki bir yoruma Kiğılı, şu karşılığı verdi:

"Biz memnun oluyoruz. 8 puan farkı zaten görmüyoruz. Sanki tekrar ikinci yarı yeniden başlıyormuş gibi görüyoruz. Herşey tamam. Bizim bütün sıkıntımız, federasyonun talimat değişikliği ile kötü tezahürat süresinin kaldırılması. Bizim de bütün kredimiz bitti, bundan sonra artık Fenerbahçe taraftarlarının yapması gereken belli. Yoksa sıkıntı verecek, hasılatlar düşecek."

Transfer sorusuna espirili şekilde karşılık veren Kiğılı, takımın transfere ihtiyacı olmadığını kaydetti. Kiğılı, 'sakat bir oyuncunuzu 6 ay vereceğiniz bir kulüp var mı? şeklindeki soruya da "Mete Düren zaten açıkladı, bizim yerimize Mete Düren basın sözcülüğünü yapıyor bizim adımıza." karşılığını verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER