ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2014 Çarşamba 13:57

Abdullah Kiğılı: Durum vahim

Abdullah Kiğılı: Durum vahim

Fenerbahçe’nin eski yöneticisi Abdullah Kiğılı, istifasının ardından sessizliğini bozdu.


Sky Turk 360’ta yayınlanan Para Trafiği’nde Uyanış adlı programda Tuğtaş Bayar’ın sorularını yanıtlayan Kiğılı, Türk Futbolundaki geleceği “vahim” olarak değerlendirdi, “heyecanımı kaybettim” dedi.

KIRGIN MI ?

Kırgın olup olmadığı sorulan Abdullah Kiğılı, "Fenerbahçe yönetiminden ayrılmamın nedeni, bana müdahale edilmesiydi. Ben müdahale edilmesine tahammül edemem. Bunun dışında bir kırgınlığım yok. Aziz Başkan ile de hala görüşürüm. Gördüğüm zaman ceketimi iliklerim. Ben yıllarca Türk futboluna emek verdim, hizmet ettim. En az birkaç yıl bu işlerin içinde olmak istemiyorum. Heyecanımı kaybettim çünkü. Bana bir konu danışan olursa seve seve yardımcı olurum ama şimdilik bir görev düşünmüyorum” diye konuştu.

"DURUM VAHİM"

Türk futbolunun durumunun iyi olmadığını anlatan Kiğılı, “Ben yaşananların yöneticilerden kaynaklandığını görüyorum. Türk futbolunda yönetim krizi var. Yönetici çok konuşmamalı. Konuşursa işler değişir. Türk futbolu kan kaybediyor. Malesef kan kaybetmeye de devam edecek. Medya da bu işe çanak tutuyor" dedi.

"FEDERASYON BAŞKANI OLSAM..."

Abdullah Kiğılı açıklamalarını şöyle sonlandırdı:

“Ben federasyon başkanı olsaydım, en az birkaç yıl için futbolcu transferine limit koyardım. 27 yaş sınırı getirirdim. Futbolcuyu dövizle transfer ediyorsunuz, geliriniz Türk lirası ile... bu paralar ne için veriliyor? Bu kadar para verilmesine rağmen bunun başarı karşılığı yok. Türk futbolunda sistem değişmeli. Kulüplerin borçlu olması da sürdürülebilir değil.“

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER