ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2012 Çarşamba 14:44

Abdullah Avcı'dan Hamit'e "ayıp"lı mesaj

Abdullah Avcıdan Hamite "ayıp"lı mesaj

Avcı: “Kalp kırmam. Bu, bunu isteyenlerin kendi ayıbı. 2014 şansımız hâlâ var.


A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı önemli açıklamalar yaptı. NTV’deki ‘Bana Söz Ver’ programına konuk olan genç teknik adamın sözleri şöyle:

“BAĞIRAN HOCA İSTENİYORSA BUNU YAPAMAM”

“İnsanlar resmi çok farklı ortaya koyuyor. Ben takımda sorunları oyuncularla birebir görüşen bir teknik adamım. Milli takımda birbiriyle anlaşamayan oyuncular olabilir. Önemli olan sahada aynı hedefte olmaktır. Ben oyuncularımla nasıl konuşulması gerektiğini bilirim" diyen Avcı, "17 yaşındaki oyuncuyla da 37 yaşındaki oyuncuyla da iletişim kurabilirim.Oyunculara özgürlük veririm ama duvarım da vardır. İnsanlara hakaret etmeyi sevmeyen bir insanım. Benim bazen ses tonum yükselebilir. Ne zaman, nerede, nasıl haraket edeceğimi çok iyi bilirim ve bunun için de destek alırım. Eğer futbolcular bağırıp çağıran bir insan istiyorlarsa bu onların ayıbıdır. Ben öyle bir insan olamam" şeklinde konuştu.

Milli futbolcu Hamit Altıntop Macaristan maçı sonrası twitter adresinden "Abdullah hoca fazla hoşgörülü davrandı bize. Geldiğimiz durumda bunun payı büyük" yorumunu yapmıştı.

“GURBETÇİLERE HAKSIZLIK YAPILIYOR”

Gurbetçi futbolculara yapılan eleştirilere katılmadığının altını çizen A Milli Takım Teknik Direktörü, “3 milyonluk Türk nüfuslu Almanya'da 3 Türk oyuncu Real Madrid'e transfer olabiliyorsa bizim eğitimle ilgili problemlerimiz var demektir. Almanya ise eğitimle ilgili problemlerini çözmüş görünüyor. Bu nedenle Almanya'ya gidip araştırmalarda yaptım. Gurbetçi oyunculara haksızlık yapıyoruz. Bu oyuncular sosyal haklarını, pasaportlarını bırakıp Türk Milli Takımı'nı tercih ediyorlar. Biz Almanya'da 1786 tane oyuncu takip ediyoruz. Bunun toplam 160 tanesi U15'ten A takıma gelen oyuncular. Bunlar iyi eğitim almış gençler. Yetişme tarzları farklı olabilir bunu kabul ederim ama diğer yapılan eleştiriler haksızlık. Kulüpçülük bize zarar veriyor. 2014 şansımız hala var" açıklamasını yaptı.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER