ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 23:51

Abdullah Avcı: Gana maçındaki hataları Romanya karşısında yapmamalıyız


A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Gana maçında yaşanan hataları Romanya maçında yapmak istemediklerini söyledi.

Türkiye ile Gana arasında oynanan ve 2-2 sona eren karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısına katılan genç teknik adam, Gana'nın Afrika'nın önemli futbol ülkesinden birisi olduğunu belirterek, "14 tane oyuncusu Avrupa'da oynuyor. Romanya maçı öncesinde bize test olabilecek bir maçtı. Oyunun ilk bülümünde iyi oynadık. Maçın 62. dakikasına kadar oyunu oynayan bizdik. Top bizdeyken sorun yok, ancak top bizde olmadığı zamanlarda sorunlar yaşadık. Gole kadar pozisyona giren, sonucu alan bizdik. Belki uzun süredir maç kazananamamın getirdiği sıkıntılar olabilir. Golü yedikten sonra sıkıntılar başladı. Top rakipte olduğu zaman sıkıntılar yaşadık. Zaten takım olarak çok entresan goller yiyebiliyoruz. İlk golde atılan uzun pasta savunmanın yaptığı hata sonucunda golü yedik. İkinci golde de arka direğe atılan topta beraberlik golünü kalemizde gördük. Biz grup eleme maçında Andorra'yı yendikten sonra Romanya'da böyle iyi oyun oynayıp öne geçmek bunu korumak lazım. Bu bize iyi bir ders olur." dedi.

Bir gazetecinin "Golü yedikten sonra düşüş oluyor. Bu düşüşü neye bağlıyorsunuz ?" sorusuna Abdullah Avcı, "Uzun süredir maç kazananamak öne geçtikten sonra bunu korumak duygusu oluyor. Çok enterasan goller yiyoruz. Bireysel olarak, bazen hata olarak goller yiyoruz." diye konuştu.

Bir gazetecinin, "Takımınız grup eleme maçları öncesinde sizi endişelendiriyor mu ?" sorusuna ise Avcı, "Bu maçtan önce Süper Kupa'da 120 dakika forma giyip gelen oyuncular var. Daha Andorra ve Romanya maçlarına var. Lig maçları ve Avrupa Kupaları maçları oynanacak. O ana kadar hazır oluruz." diye cevap verdi.

Ganalı bir gazetecinin "Gana'nın 2-0'dan sonra 2-2'yi yakalaycağına tahmin ediyor muydunuz ?" sorusuna ise A Milli Takım teknik direktörü, "Oyun içinde buna benzer sahneleri yaşadık. Ama iyi bir takımla oynadık. Umarım bu bize iyi bir ders olur. Romanya maçı öncesi umarım böyle birşey yaşamayız. Orada olumsuz bir durum yaşamak istemiyoruz." diyerek sözlerini tamamladı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER