ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2014 Cumartesi 12:18

Abant'ta yamaç paraşütü faaliyetleri


Bolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Derneği Başkanı İsmail Uçar, Abant'ın yamaç paraşütünde dünya markası olması için çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Uçar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl hazırladıkları iki projeye destek verilmediğini, bir projenin ise değerlendirme sürecinin devam ettiğini anlattı.
Uçar, bu yıl birçok alanda proje geliştirmek istediklerini kaydederek, "Avrupa Birliği (AB) ülkeleri havacılık kulüpleriyle ortak organizasyonlar gerçekleştirilecek. Ocak veya şubat aylarında Abant Telsiz Verici İstasyon Tepesi'nden bin 800 metreden Abant Gölü kenarına Kış Uçuşları Şenliği düzenleyeceğiz. İzzet Baysal Şükran Günleri ve Havacılık Festivali, 2014 yılında mevsimsel olarak daha uygun olduğundan Abant Havacılık Festivali, İzzet Baysal Şükran Günleri kapsamında planlanıyor" diye konuştu.
Atatürk'ün Bolu'ya gelişinin yıl dönümü etkinlikleri, paramotor gösterileri ve uçuş etkinliklerinin 17 Temmuz'da yapılacağını belirten Uçar, "Köroğlu Festivali Uçuş Etkinliği, 26-29 Ekim'de. Bolu'da Doğa Turizmi Çaliştayı'nda da belirttiğimiz gibi Bolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Derneği olarak Abant bölgesinin havacılık merkezi olabilmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.
"Abantta hava koşulları müsaade ettiği sürece yamaç paraşütü eğitim ve geliştirme faaliyetlerimiz yıl boyu devam edecek" diyen Uçar, "Uçuş yapılabilen 4 tepeye sahip Abant, pilot eğitmenlerimizin gözde mekanlarındandır. Her seviyeden pilotlara hitap eden Abant tepeleri, altyapı, tahsis ve konaklama imkanları sağlanabilirse yurt dışı pilot eğitmenleri tarafından da tercih edilecektir. Yamaç paraşütü konusunda Abant'ın dünya markası olması için çalışmalarımız devam ediyor" ifadesini kullandı.
Uçar, derneğin havacılık faaliyetlerinin yanı sıra doğa sporları kapsamında özellikle kayak, snowboard, trekking, rafting organizasyonlarının bu yıl da devam edeceğini anlatarak, "Kış sporlarında Avrupa'da popüler olan kar kızağının Abant bölgesinde de yapılabilmesi için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Havacılığa ve doğa sporlarına ilgi duyan herkesi faaliyetlerimize bekliyoruz" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER