ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 16:26

7. Milletlerarası Futbol Turnuvası’nda kuralar çekildi

7. Milletlerarası Futbol Turnuvasında kuralar çekildi


Yıldırım Belediyesi ile Mavi Küre Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile düzenlenen ve geleneksel hale dönüştürülen “Milletler Arası Futbol Turnuvası’nın bu yıl 7.'sinin startı verildi. Turnuva öncesi kura çekimi ise Yıldırım Belediyesi Spor Kompleksi’nde yapıldı.

Uludağ Üniversitesi’nde öğrenimlerini sürdüren 24 farklı ülkeden 240 sporcunun katıldığı turnuvanın, ilk kurasını ise Türkiye adına Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin çekti. Tüm sporculara başarılar dileyen Başkan Keskin, “Geleneksel hale gelen milletler arası futbol turnuvasının bu yıl 7.sini düzenliyoruz." diyerek şunları söyledi:

"24 ayrı ülkeden katılan 240 yabancı uyruklu öğrenci ile düzenlediğimiz bu turnuva ile milletler arası sevgi köprülerini oluşturuyoruz. Bir yandan da spor ile dünya barışına katkıda bulunuyoruz. Dostluğun ve kardeşliğin pekişmesi için düzenlediğimiz bu organizasyonda tüm katılımcılara başarılar diliyorum. Önemli olan gönüllerdeki kupayı kazanmak. Kardeşlik ve centilmenliğin kazandığı bir turnuva temenni ediyorum. Tüm sporcularımız umarım kazasız belasız, sakatlanmaların yaşanmadığı bir spor mücadelesi yaşar.”

Mavi Küre Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Şakir Umutkan’ da, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’e turnuvaya verdiği katkılardan ötürü teşekkür ederek, Yıldırım Belediyesi’nin sportif faaliyetlerini ve spor arenasında aldığı dereceleri tebrik etti. 8 Mayıs’ta Yıldırım Belediyesi Spor Kompleksi’nde başlayacak turnuva, 19 Mayıs 2013 Pazar günü final maçı ve ödül töreni ile son bulacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER