ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Temmuz 2014 Çarşamba 13:13

"7-1" dünya basınının tüm manşetlerinde!

"7-1" dünya basınının tüm manşetlerinde!

Dünya Kupası Yarı Final maçında Almanya’ya 7-1’lik skorla mağlup olan ev sahibi Brezilya’nın bu yenilgisi, dış basının manşetlerinde geniş yer buldu.


2014 FIFA Dünya Kupası Brezilya’da devam ederken, final maçına bir kala yarı finalde Almanya’ya 7-1’lik tarihi skorla mağlup olan ev sahibi Sambacıların bu yenilgisi, hem Brezilya basınında hem de Avrupa basınında manşetten verildi.

Dış basında yer alan Brezilya - Almanya maçının yankıları şu şekilde:
The Daily Telegraph: "Brezilya’nın Rüyası Hayal kırıklığı İle Bitti" başlıklı haberinde Sambacıların üzüntüsünü belirten gözlerinden yaşlar akan bir Brezilyalı taraftarın resmini sayfalarına taşıdı.
The Guardian: “Almanya, 7-1’lik hezimetle ev sahibinin kalbini kırdı" başlıklı haberde Brezilya’da yaşanan dehşete dikkat çekti.

The Independent: “Brezilya’yı mı seyrediyoruz? Dünya Kupası Tarihinin En Şok Edici Sonucunda Ev sahibi Almanya’ya 7-1 yenildi" başlığıyla ev sahibinin mağlubiyetini duyurdu.
The Sun: Haberde özellikle Brezilya’nın aşağılandığı vurgulandı ayrıca "Bu Dünya dışı hezimet" manşetli haberinde Brezilya’nın futbol tarihinde en küçük düşürücü yenilgisini aldığına da dikkat çekti.
Daily Mirror: "Bu Dünya dışı Hezimet" manşetini attı.

Daily Star: Low’un müthiş futbolcularının ev sahiplerini katlettiklerini yazdı.
Daily Mail: "1-7" manşetli haberinde, Alman futbolcuların sonuçta insan olduklarına da işaret etti.
Marca: "Küçük düşürücü Dünya Kupası" başlığını atan gazete, Brezilya’nın futbol tarihindeki en büyük utancı olan 1950’de evindeki finalde Uruguay’a yenilmesini unutturacak bir yenilgi aldığını savundu. ‘Almanlar, Kanaryalar’ın üzerinden geçti. Artık Brezilya’nın yeni bir kabusu var’ değerlendirmesini yapan İspanyol basını, ‘Almanların bir futbol ve gol kasırgası ile Brezilya’yı sahadan sildiğini’ kaydetti.

El Pais: ‘Almanya, Brezilya’yı imha etti’ başlığını gazete de ‘Kanaryalar, Dünya Kupası’nda tarihinin en fazla golünü yedi. Almanlar finale büyük girdi’ sözlerine değinildi.

El Mundo: ‘Almanya, Brezilya’yı ezdi’ dedi.
AS Gazetesi: ‘Dünya Kupası katliamı’ başlığıyla verdi.
El Mundo Deportivo: "Küçük düşürücü" başlıklarını kullandı.
Financial Times: Ev sahibi Brezilya’nın Dünya Kupası’ndaki başarısızlığına manşetten dikkat çekerken, internet sitesinde Brezilya hezimeti için ‘Dünya Kupası’nda Dehşet Şovu’ yorumunu yaptı.
KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER