ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 23:27

654. Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri tamamlandı


Domaniç ilçesinde, bu yıl 654'üncüsü düzenlenen Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri tamamlandı. Sakarya'dan Ümit Balta, başpehlivan oldu.
Ebe Çamlğı'nda düzenlenen güreşlere, baş, başaltı, büyük orta, küçük orta, destek büyük, destek küçük, toz koparan ve minik boylarda çeşitli illerden 250 sporcu katıldı.
Bu yılki güreş ağalığını Hidayet Koca'nın aldığı etkinlikte, başta Sakarya'dan Ümit Balta birinci, Balıkesir'den Kadir Erkin ikinci ve üçüncülüğü de Yozgat'tan Ramazan Yanar ile Balıkesir'den Fevzi Çakır paylaştı.
Baş altında ise Antalya'dan Davut Cansever birinci, aynı ilden İsmail Varol ikinci ve Tokat'dan Erol Fidan ile Muğla'dan Hamza Güçlü üçüncü oldu.
Baş Pehlivan olan Ümit Balta (37), maçtan sonra yaptığı açıklamada, Domaniç güreşlerinin Türkiye'de en eski güreşlerden olduğunu ve burada güreşmekten mutlu olduğunu söyledi.
Balta, 30 yıldır güreş yaptığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Etkinliğe, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, Domaniç Kaymakamı Hasan Sadebıyık, Domaniç Belediye Başkanı Yakup Yardımcı ve vatandaşlar katıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER