ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2013 Perşembe 16:29

60 okula yapılacak olan spor salonu temelleri atıldı


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, 60 yeni okulda yapacağı spor salonunun temel atma töreni ile genç şampiyonlar ödül töreni yapıldı.

İstanbul Sinan Erdenm Spor Salonu'nda gerçekleşen törene, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bazı milletvekilleri, Ahmet Ayık, Gazanfer Bilge gibi eski olimpiyat şampiyonları, amatör sporların federasyon başkanları ile genç sporcular ve antrenörler katıldı.

Hali hazırdaki salonlarda yaklaşık 700 takımla 15.870 lisanslı faal sporcu, ferdi sporlarda ise 218 lisanslı faal sporcu, 395 engelli vatandaşa hizmet verildiği açıklanan bu salonlara 60 yeni spor salonunun eklenmesiyle birlikte İstanbul'daki salon sayısı 203 olmuş oldu.

Temel atma töreni öncesinde kürsüye gelerek bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, "Her branş ve alanda spor adamları yetiştireceğiz. Geleceğin şampiyonları bu salonlardan yetişecek." dedi.

Topbaş, "Bizim öğrencilik yıllarımızda malesef altyapı yoktu. Ama bugün ülkelerin tanıtımı açısından etkileyen bu salonları kurarak adımlar attık. Atmaya da devam edeceğiz. Her branşta ve her dalda spor adamları yetiştireceğiz. Bugün burada derece alan öğrencilerimizin ödüllerini verdik. Hepsinin başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Başkan Kadir Topbaş daha sonra öğrencilerle birlikte temsili butona basarak 60 okulda yapılacak olan salonların öncüsü olan Sultangazi ve Sultanbeyli'deki iki okulunu temelini attı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER