ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 22:57

5. Dünya Gençler Wushu Şampiyonası başladı


Antalya'da düzenlenen 5. Dünya Gençler Wushu Şampiyonası'nın açılış seremonisi gerçekleştirildi.
54 ülkeden 400'den fazla sporcunun mücadele edeceği şampiyonanın açılış seremonisi Kepez Spor Salonu'nda yapıldı. Seremonide, ülkelerinin bayraklarını taşıyan sporcular izleyicileri ve protokolü selamladı. Mehteran konseri ve Semah gösterisinin ardından Çin, Malezya, İran ve Türkiye Wushu milli takımları gösteri sundu.
Şampiyona hakkında bilgi veren Dünya Wushu Federasyonu Başkanı ve Çin Spor Bakan Yardımcısı Yu Zai Qing, daha önce de Türkiye'de düzenlenen bazı şampiyonaları izleme fırsatı bulduğunu ve hiçbir sorunla karşılaşmadığını dile getirdi. Bu şampiyonanın da sorunsuz geçeceğine ve organizasyon açısından başarılı olunacağına inandığını kaydeden Qing, şöyle konuştu:
"Türkiye'nin son zamanlarda bir Çin sporu olan Kungfu dalında çok büyük ilerlemeler kaydettiğini görüyoruz. Türkiye Wushu adına çok zaman harcamış ve şu anda gerçekten büyük başarılara ulaşmıştır."
Türkiye Wushu Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Abdurrahman Akyüz ise şampiyonaya büyük bir ilgi olduğunu ifade ederek, 54 ülkeden 400'den fazla sporcunun şampiyonada mücadele edeceğini belirtti.
Türk sporcuların 2012 yılında Çin'de düzenlenen şampiyonada 4'ü altın 12 madalya alma başarısı gösterdiğine dikkati çeken Akyüz, "2012'de Çin'de 4 altın olmak üzere 12 madalya almıştık. Bu başarımızın üzerine çıkmayı hedefliyoruz Dünya Şampiyonu olan Elif Akyüz gibi isimlerin daha da artması için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER