ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 22:36

5. Dünya Gençler Wushu Şampiyonası


Antalya'da düzenlenen 5. Dünya Gençler Wushu Şampiyonası'nın ikinci gününde, kızlar A grubu Qiangsu dalında Elif Akyüz birinciliği, kızlar B grubu Gunshu dalında da Zeynep Makbule Akyüz ikinciliği elde etti.
54 ülkeden 427 sporcunun katıldığı şampiyonada, sporcular bugün farklı dallarda final ve eleme mücadeleleri gerçekleştirdi. Kızlar A Grubu Qiangsu dalında Elif Akyüz birinci olurken, Ukrayna'dan Liudmyla Temna ikinci, ABD'den Emily Xinyu Fan da üçüncü oldu.
Kızlar B Grubu Gunshu dalında Çin'den Ai Xuan Wei birinciliği, Zeynep Makbule Akyüz ikinciliği, Beyaz Rusya'dan Kseniya Bakumo da üçüncülüğü elde etti.
Müsabakalar sonunda alınan diğer sonuçlar ise şöyle:
Erkekler B grubu Qiangsu dalı
----------------------------------------
1- Kui Sin Wong (Makao)
2- Qi Yue Ang (Malezya)
3- Khoa Mang Nguyen (Vietnam)

Kızlar B grubu Changquan dalı
-----------------------------------------
1- Zahra Kiani (İran)
2- Pui Yue Au Yeung (Hong Kong)
3- Winnie Qian Hui Caı (Kanada)

Erkekler B grubu Changquan dalı
-----------------------------------------
1- Zhong Wu (Çin)
2- Zhe Xuan Etienne Lee (Singapur)
3- Kelvin Young (Hindistan)

Kızlar B Grubu Nangun dalı
-----------------------------------
1- Nahid Pourshabanan Najafabadi (İran)
2- Thao Huong Duong (Vietnam)
3- Lucy Ruci Lee (ABD)

Kızlar A Grubu Nanquan dalı
--------------------------------------
1- Quynh Nhat Lam Chew (Vietnam)
2- Anita Kar-yan Chew (Kanada)
3- Federica Gasparini (İtalya)

Kızlar A grubu Nandao dalı
------------------------------------
1- Abita Kar-yan Chew (Kanada)
2- Quynh Nhat Lam (Vietnam)
3- Federica Gasparini (İtalya)

Erkekler C grubu Jianshu dalı
-------------------------------------
1- Li Tİan Liu (Çin)
2- Shin Peng Si (Malezya)
3- Shahin Banıtalebi (İran)
Şampiyona, 19 Mart'ta gerçekleşecek final müsabakalarıyla sona erecek.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER