ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Şubat 2013 Cumartesi 15:45

41. Yaşar Doğu Güreş Turnuvası başladı

41. Yaşar Doğu Güreş Turnuvası başladı


41. Uluslararası Yaşar Doğu Büyük Erkekler Serbest Güreş Turnuvası 12 ülkenin katılımıyla Ankara'da başladı.

Turnuvanın açılışına Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) Başkanı Hamza Yerlikaya, Uluslararası Güreş Federasyonu (FILA) Asbaşkanı Ahmet Ayık, olimpiyat şampiyonları Tevfik Kış, Mahmut Demir, Ramazan Şahin, Mustafa Dağıstanlı, Kırkpınar Başpehlivanları, Ahmet Taşçı, Recep Kara, Mehmet Yeşil Yeşil, Şaban Yılmaz, Vedat Ergin ile eski şampiyonlar ve güreş camiasının önemli isimlerinin katılımıyla ilk gün müsabakaları başladı. Bugün yapılacak olan karşılaşmalardan sonra turnuva yarın final müsabakaları ile sona erecek.

41 yıldır yapılan "Uluslararası Yaşar Doğu Büyükler Serbest ve Bayanlar Güreş Turnuvası"na bu yıl bayan güreşçiler dahil edilmedi. Bayan sporcuların katılmaması nedeniyle yeni adı '41. Yaşar Doğu Büyük Erkekler Serbest Güreş Turnuvası' olarak değiştirilen turnuva katılan ülkeler bayan sporcularını getirmedi. Federasyon yetkilileri ise bu durumu, "Önceki federasyon başkanlığı döneminde yazışmaların yapıldığı ve bu nedenle bu yılki turnuvaya bayan güreşçilerin dahil edilmedi" diye açıkladı.

Geçen yıl yine Ankara'da yapılan 40. Uluslararası Yaşar Doğu Büyükler Serbest Erkekler ve Bayanlar Güreş Turnuvası'da ise Türkiye 3 altın, 4 Gümüş ve 2 bronz madalya kazanmıştı. 17 ülkeden 286 sporcunun katıldığı turnuvada Türkiye, erkeklerde 64 bayanlar da ise 65 puanla takım halinde 1. olmuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER