ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 22:29

40 günlükten havale geçirip engelli olan Emin'in hayali gerçek oldu

40 günlükten havale geçirip engelli olan Eminin hayali gerçek oldu


Henüz 40 günlükken geçirdiği havale sonucu beyninde hasar oluşan ve yaşama spastik engelli olarak tutunan Emin Arslan’ın, hayatta en çok istediği şey olan Bursaspor'un aktif futbol hayatını noktalayan kaptanı Ömer Erdoğan’la buluşma hayali gerçek oldu.

Osmangazi Belediyesi’nin başlattığı ‘Hizmet Evinizde’ projesi sürüyor. Belediye ekibi Zafer Mahallesi’nde Selver ve Sabriye Arslan çiftinin kapısını çaldı. Aile, 25 yaşındaki spastik engelli çocukları Emin’in, hayranı olduğu Ömer Erdoğan’la tanışma isteğini iletti. Arslan çiftinin iki çocuğundan biri olan ve henüz 40 günlükken geçirdiği havale sonucu beyninde hasar oluşan çocukları Emin’in fanatik bir Bursaspor taraftarı olduğunu söyleyen aile, çocuklarının kaptan Ömer Erdoğan hayranı olduğunu, onun kaptanla bir araya gelmesinin çocuklarını ve kendilerini çok mutlu edeceğini dile getirdi.

Selver ve Sabriye Arslan çiftinin bu isteğinden, ‘Hizmet Evinizde’ ekibi aracılığı ile haberdar olan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursaspor’un emektar kaptanı Ömer Erdoğan’ı arayarak bu isteği kendisine iletti. Teklifi kabul eden kaptan ile birlikte, Emin’i evinde ziyaret etmeye karar veren Başkan Dündar ve kaptan Ömer, sürpriz bir şekilde Emin’in Zafer Mahallesi’ndeki evlerinin kapısını çaldı. Kendisine, Osmangazi Belediye Başkanı’nın evlerini ziyaret edeceği söylenen Emin, kapıyı açtığında karşısında, yıllardır tribünlerden izlediği ve büyük bir hayranlık duyduğu, tanışıp karşılıklı sohbet etmenin hayallerini kurduğu kaptan Ömer Erdoğan’ı görünce, büyük bir mutluluk yaşadı.

Önce Ömer Erdoğan’ın boynuna sarılıp hoş geldin diyen Emin, içeriye davet ettiği kaptana ‘Acaba doğrumu, gelen kaptan Ömer Erdoğan mı’ dercesine tekrar tekrar bakarken, heyecanına daha fazla dayanamayıp gözyaşları ile ağlamaya başladı. Evlerinin kapısında sevinçten mutluluk gözyaşları döken Emin’i, kaptan Ömer Erdoğan sarılarak teselli etmeye çalıştı. Başkan Mustafa Dündar’la birlikte evlerine gelen kaptan Ömer Erdoğan’nın yanına oturan Emin, kısa süren şaşkınlığının ardından, bildiği bütün Bursaspor tezahüratlarını peş peşe sıralamaya başladı. Büyük bir sevincin yaşandığı evde, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Ömer Erdoğan’ın, üzerinde isim yazılı Bursaspor formalarını hediye etmeleri ile birlikte Emin, bir kez daha gözyaşlarına boğuldu. Ömer Erdoğan’ın boynuna sarılan, bir elini omzuna atıp ona tezahüratlar yapan Emin’in sevinci, evde bulunan herkese duygu dolu anlar yaşattı.

Bu çok özel buluşma ile ilgili duygularını aktaran kaptan Ömer Erdoğan, Emin gibi tertemiz duygularla Bursaspor’a verilen destek ve onların hayır duaları ile, Bursaspor’un şampiyonluk yaşadığını söyledi. Kendilerinin başarılarında Emin ve diğer Bursaspor taraftarlarının çok büyük katkısı olduğunu ifade eden kaptan Ömer Erdoğan, “Emir kardeşimiz gibi gerçekten bizi canı gönülden, her şeyleriyle destekleyen taraftarlarımız sayesinde bu başarıları elde ediyoruz. Özellikle şampiyon olduğumuz sene, tüm Türkiye’nin dualarıyla bu şampiyonluğu elde ettik” dedi. Emir’in kendisini çok sevdiğini duyunca, Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile birlikte Emin’in ziyaret etmeye karar verdiğini söyleyen Erdoğan, “Burada olmaktan ben de son derece mutluyum. Beni Emin ile buluşturan başkanımıza da çok teşekkür ediyorum.” dedi. Kaptan, Emin’in Bursaspor maçlarını daha rahat izlemesi için de, önümüzdeki sezon kendisine iki kişilik kombine bileti hediye edeceğini de söyledi.

Ömer Erdoğan’ın konuşması sırasında duygularını ifade eden Emin de “Kaptanın ziyaretinin kendisini çok mutlu ettiğini kaydederek, “Büyük kaptan, evime kadar gelerek bana dünyaları verdi. Kendisini çok seviyorum” dedi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Osmangazi’de yaşayan vatandaşlarımızın her türlü isteğini yerine getirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Emin kardeşimizin ‘Başkan kaptanı buraya getir’ isteğini duyunca, hemen bu isteğini gerçekleştirelim istedik. Bu isteği kaptana ilettik. Sağ olsun o da bizi kırmadı ve Emin’e bir sürpriz yaptık. Onun mutluluğu bize dünyaları verdi.” diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER