ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Eylül 2014 Pazartesi 16:14

Hamit Altıntop: 3 puan alarak gelecek açısından iyi sinyaller verdik

"3 puan alarak gelecek açısından iyi sinyaller verdik"

Galatasaray'ın tecrübeli futbolcusu Hamit Altıntop, 3 puan alarak gelecek açısından iyi sinyaller verdiklerini söyledi.


Galatasaray'ın tecrübeli futbolcusu Hamit Altıntop, 3 puan alarak gelecek açısından iyi sinyaller verdiklerini söyledi.

Sivasspor'u 2-1 yendikleri karşılaşma sonrası açıklamalarda bulunan sarı - kırmızılı futbolcu Hamit Altıntop, hava şartının takımı zorladığını belirtti. Altıntop, "Hava şartları takımı zorladı. İstediğimiz 3 puanı aldık. Baktığımızda son haftalardaki performansa göre güzel bir sinyal verdik. Olumlu bir çıkıştayız. Bazı eksiklerimiz var. Bunu son dakikalarda gördük. Öz güven eksikliğimiz var. Yeni hocamız var ve taktiksel anlamda bazı şeyleri tam olarak uygulayamıyoruz. Bunlar biraz zaman alacak ama bu süreçte puan kaybetmememiz gerekiyor. Tabii ki futbol ve duruş olarak kendimizi geliştireceğiz. Taraftarlarımız bundan emin olabilir." diye konuştu.

Deneyimli futbolcu Hamit Altıntop, müzmin sakat olduğu yönündeki iddialar hakkında, "İlk 6 haftada hiçbir antrenman kaçırmadım. Kendimi iyi hissediyordum ve hocamız da oynatmayı düşünüyordu. Maalesef TFF Süper Kupa maçından önce dizime bir darbe aldım. Kemik ödemi biraz inatçı çıktı. Tamamen geçmese de kendimi iyi hissediyordum. Takıma yardım edecek pozisyonda hissettiğim için bugün kadrodaydım. Hocamıza da teşekkür ederim. Zorlu bir dönemde beni oyuna aldı. Biraz daha fazla topla oynamak isterdim ama biraz defansif oyun oldu. İnşallah gelecek maçlarda takım olarak, öz güven ve duruş olarak kendimizi geliştireceğiz. Oynadığımız futbol da gelişecek." değerlendirmesinde bulundu.

"FENERBAHÇE İYİ FUTBOL OYNADIĞINDA BUNU ÖVMEK GEREKİR"

Hamit Altıntop, takım olarak eleştirilere açık olduklarını belirterek, doğru işler yapanları da rakipleri olmasına rağmen övmeleri gerektiğini söyledi.

Aldığı ücretlerin tartışıldığını hatırlatan Hamit, şu ifadeleri kullandı: "Eleştiriler olacaktır, buna hepimiz açığız. Futbolu sevelim. Sevmek güzel bir yaklaşım. Rakibin olumlu hareketini öveceksin. Çünkü başkasını övemezseniz, kendinizi de övemezsiniz. Başkasını sevemezseniz, kendinizi sevdiğinizi tartışırım. Sevmek, paylaşmaktır. Yeri geldiğinde duygularla yola çıkabiliyoruz. Tabi ki Fenerbahçe iyi futbol oynadığında bunu övmek gerekir. Böyle bir rekabetin bana ve Türk futboluna faydası olacaktır. Birbirimize bir şey katıp, sevgi verelim. Allah herkesin rızkını veriyor. Böyle şeylerle yola çıkmayalım. Burada paralar ve egolar konuşuluyor. Konu, burada güzel bir şey yansıtma."

Galatasaray Kulübü'nün içinde bulunduğu seçim sürecinin kendilerini etkilememesi gerektiğini aktaran sarı-kırmızılı futbolcu, "Onlar yönetimin problemi ve başkanımızın sorumluluğu. Ne olup bittiğini bilmiyoruz. Etkiliyorsa bir şeyi yanlış yapıyoruz demektir. Yaşananlar bizleri etkilememeli" diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER