ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2014 Cuma 19:09

3 gündür hastanede yatıyor

3 gündür hastanede yatıyor

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav’ın 3 gündür hastanede, KOAH tedavisi gördüğü öğrenildi. Sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen Cavcav’ın yarın taburcu edileceği bildirildi.


Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav’ın 3 gündür hastanede yattığı ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre Cavcav, 3 gün önce öksürük, nefes darlığı ve boğazda tıkanma şikayetiyle tedavi için Başkent Üniversitesi Hastanesi’ne gitti. O günden beri hastanede tedavi altına alınan Cavcav’a oksijen takviyesi yapıldığı ve durumunun iyi olduğu öğrenildi. Duayen başkanın yarın hastaneden taburcu edileceği kaydedildi.

8 AY ÖNCE SİGARAYI BIRAKMIŞTI

70 yaşında olan İlhan Cavcav, daha önce de çeşitli sağlık nedenleriyle defalarca hastanelik olmuştu. Şeker hastalığı, solunum yetmezliği ve yüksek tansiyonu bulunan Cavcav’ın bunların yanı sıra akciğerlerdeki hava yollarının daralmasına bağlı olarak soluk alıp verme sırasında hava akımının kısıtlanması ile nitelenen ve kronik bir hastalık olan, kronik obstrüktif akciğer hastalığı yani KOAH olduğu öğrenildi. Sigara bağımlısı olan İlhan Cavcav’ın 8 ay önce sigarayı bıraktığı biliniyor.

 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER