ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Şubat 2017 Pazar 15:20

3. Davraz Motosnow Yarışları

3. Davraz Motosnow Yarışları

Davraz Kayak Merkezi'ndeki 3 bin 200 metrelik pistte 50 sporcu, kar üzerinde parkuru en kısa sürede tamamlamak için yarıştı


Isparta'da bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Davraz Motosnow Yarışları tamamlandı.

Davraz Kayak Merkezi'ndeki 3 bin 200 metrelik pistte gerçekleştirilen yarışlara, 50 sporcu katıldı. Yarışlar sırasında özel olarak oluşturulan 14 rampadan geçen sporcular, parkuru en kısa sürede tamamlamak için mücadele verdi.

Yarışlar sonunda profesyonel kategoride Mustafa Çetin birinci, Rafet Karakuş ikinci, Burak Akbulut ise üçüncü oldu.

Amatör sporcuların mücadele ettiği hobi kategorisinde ise Mustafa Kayabaş birinci, Çağrı Aslan ikinci, Emre Çoşar ise üçüncü sırada yer aldı.

 

- Yarışmaya bastonuyla katıldı

 

Hobi kategorisinde yarışan sporculardan 66 yaşındaki Mehmet Özyarım'ın bastonla yürümesi dikkati çekti.

Bastonunu motosikletinin arkasına koyarak yarışan Özyarım, 55 yıldır motosiklet kullandığını söyledi.

Son 6 yıldır kros yarışlarıyla ilgilendiğini ifade eden Özyarım, "Kar üzerinde ilk defa yarıştım. Genç arkadaşlara örnek olmaya çalışıyorum. Yürürken baston kullanıyorum ama bu, motosiklet kullanmama engel olmuyor." diye konuştu.

Isparta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek de basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Davraz Motosnow yarışlarını bu yıl üçüncü kez düzenlemenin heyecanını yaşadıklarını kaydetti.

Kar üzerinde motosiklet yarışlarını 2014'te Türkiye'de ilk kez Davraz'da gerçekleştirdiklerini anımsatan Gevrek, 2016'daki aranın ardından yarışmalara bu yıl devam ettiklerini belirtti.

Yarışların her geçen yıl daha popüler hale geldiğini dile getiren Gevrek, "Bu şekilde Davraz'ın tanıtımına da katkı sağlıyoruz. Gelecek yıl da bu yarışları gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER