ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 17:11

216 km hız yapan Benzema İspanya'yı karıştırdı

216 km hız yapan Benzema İspanyayı karıştırdı

Real Madrid'in yıldızı Benzema 216 kilometre hızla yakalandı, İspanya karıştı.


Mehmet Çiftçi'nin haberi;

Real Madrid'in Fransız yıldızı Karim Benzema lüks Porche ise Madrid'de saatte 216 kilometre hızla yakalandı, İspanya'da gündemin zirvesine oturdu. 

Real Madrid bir skandalı önlemek için bu olayı gizlemeye çalıştı, ancak Emniyet Müdürlüğü "İnsanlar arasında ayrımcılık yapamayız" deyip Fransız yıldızı mahkemeye verdi. Hakim Benzema için 3 aydan 6 aya kadar hapis cezası istiyor.

Real Madridli golcü futbolcu Karim Benzema 3 Şubat tarihinde Madrid'de maksimum 100 kilometrelik hızla gidilen bir yolda 216 kilometre hız yaparken polis tarafından yakalandı. Polis Benzema'nın ehliyetine el koyarak bu futbolcuyu mahkemeye verdi. Devreye giren Real Madrid kulübü emniyetten bu olayın gizlenmesini istedi. Buna karşı çıkan polis, Benzema'dan davacı oldular. Olayın kamuoyuna yansıması üzerine ise trafikte yakınlarını kaybeden ailelerin kurduğu dernekler de Real Madrid kulübü aleyhine dava açtılar. Futbolcuların toplum önünde binlerce çocuk tarafında örnek alınan kişiler olduğunu hatırlatan dernekler Benzema'ya en ağır cezanın verilmesini istediler.  

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER