ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 11:30

2020 Olimpiyatları'nın ev sahibi 7 Eylül'de belli olacak

2020 Olimpiyatlarının ev sahibi 7 Eylülde belli olacak

2020 Olimpiyatları'nın ev sahibi ne zaman açıklanacak? 2020 Olimpiyatları'nın ev sahibi 7 Eylül'de belli olacak. 2020 Olimpiyat Oyunları’nın hangi şehre verileceği 7 Eylül Cumartesi günü Arjantin’in


2020 Olimpiyat Oyunları’nın hangi şehre verileceği 7 Eylül Cumartesi günü Arjantin’in Buenos Aires kentinde açıklanacak.
 
İstanbul, Madrid ve Tokyo’nun yarıştığı adaylar içinde Türkiye’nin şansının oldukça yüksek olduğu ifade edilirken, çıkan hiçbir sonuç sürpriz olmayacak. 1964 yılında Japonya’nın (Tokyo) Olimpiyatları düzenlemesi ve İspanya’nın da (Barcelona) Olimpiyatları düzenlemesi, Türkiye’nin ise henüz Olimpiyat Oyunlarını almamış olması, şansı yükseltiyor. Olimpiyatlarda Türkiye ile birlikte aday şehirlerden Tokyo’da halk, olimpiyatlara masraflarından dolayı sıcak bakmıyor. Ayrıca radyasyon sorunu ve en önemlisi de Olimpiyat Düzenleme Kurulu (IOC) marka değerini de düşünüyor olması, Tokyo’nun şansını zayıflatan unsurlar olarak göze çarpıyor. Tokyo ile Avrupa arasındaki saat farkı, reklam veren şirketlerin ücretlerinin karşılığını tam olarak alamadığı iddiasını doğuruyor.
 
İSTANBUL’A DEVLET DESTEĞİ
 
İspanya halkının, özellikle de Madridliler’in yapılan anketlerde Olimpiyatlara pek sıcak bakmadığı vurgulanırken, Türkiye ve İstanbul’un Olimpiyat anketlerde yüzde 90 gibi çok yüksek bir oran çıkması ülke olarak bu işe ne kadar istekli olunduğunu gösteriyor. İstanbul adaylık süreci boyunca Başbakan Recep Erdoğan devlet olarak her türlü desteği verdi ve vermeye de devam edeceğini açıklaması, tesislerin yapımına başlanması, artılar olarak göze çarpıyor. Olimpiyat için başta Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, 2020 Adaylık Komitesi Başkanı Hasan Arat ve Genel Sekreter Neşe Gündoğan geceli gündüzlü çalıştılar. Türkiye İstanbul adına bugüne kadar olimpiyata aday olmuştu. Aday kentlerin Buenos Aires’te yapılacak basın toplantıları aday kentlerin tam yetkililerinin kentleri adına söyleyeceği sözler ve vaatler çok önemli olacak.
 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER