ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 14:29

2020 Olimpiyatları'nda yer alacak branşlar


Beyzbol ve softbolun uluslararası federasyonları birleşerek, Dünya Beyzbol ve Softbol Konfederasyonu'na (WBSC) dönüştü.
     2020 Olimpiyatları programına dahil edilecek son branş olmak için 29-31 Mayıs'ta Rusya'nın Saint Petersburg şehrinde Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) İcra Kurulu toplantısında projelerini sunacak 8 branştan biri olan beyzbol ve softbolun, uluslararası federasyonları birleşti. İki federasyon, Dünya Beyzbol ve Softbol Konfederasyonu (WBSC) ismini aldı.
     WBSC Eşbaşkanı Riccardo Fraccari, tarihi birgün yaşadıklarını belirterek, "Uluslararası dayanışmamızı ve yeniden olimpiyatlara dönme konusundaki kararlılığımızı yeni bir seviyeye taşıdık" dedi.
     WBSC'nin diğer eşbaşkanı Don Porter ise IOC'nin gözünde beyzbol ve softbolu daha çekici hale getirmek için "maç süresini kısaltma"nın da dahil olduğu çeşitli yollar aradıklarını ifade etti. Porter, "Her erkek ve kız çocuğuna beyzbol ve softbol oynama fırsatı sağlamak ve sporu, olimpiyatlara taşımaları için onlara ilham vermek istiyoruz" diye konuştu.
     2008 Pekin Olimpiyatları'ndan beri olimpik programda yer almayan beyzbol-softbol, 7-10 Eylül'de Arjantin'in başkenti Buenos Aires'teki 125. IOC toplantısında güreş, karate, paten sporları, dağcılık, squash, wakeboard ve wushu ile 2020 Olimpiyatları'na katılmak için yarışacak.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER