ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 15:32

2020 Olimpiyatları'na ilk adım

2020 Olimpiyatlarına ilk adım


2020 İstanbul Olimpiyatları yolundaki ilk adım Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın katılımıyla gerçekleşecek olan “Uluslararası Spor Zirvesi”nde atılacak. 01 Mart 2013 tarihinde Point Hotel’de yapılacak olan zirvede 2020 Olimpiyatları'na aday olan İstanbul’un, "Medeniyetler ittifakı ve olimpiyat ruhuyla iki kıtayı buluşturuyor." mesajı verilecek.

Bu yıl ilki gerçekleşecek ve önümüzdeki yıllarda da devam edecek olan “Uluslararası Spor Zirvesi’nde”, İstanbul’un 2020 Olimpiyatları’na ev sahipliği yapması başta olmak üzere, Türk sporunun markalaşma süreci, nasıl ivme kazanabileceği, olimpiyatların sosyo-ekonomik katma değeri konuları işlenecek.

Londra Olimpiyat Komitesi’nden Sir Keits Mills’in de konuşmacı olarak katılacağı zirveye, Juventus Futbol Kulübü Spor Direktörü Fabio Paratici, Milan Futbol Kulübü CEO’su Adriano Galliani, Liverpool Futbol Kulübü İcra Kurulu Başkanı Billy Hogan ve Galatasaray Spor Kulübü Teknik Direktörü Fatih Terim gibi dünya ve Türk sporunun fikir önderleri görüşleriyle değer katacak.

Zirveye başta İngiltere ve İsviçre’den olmak üzere birçok yabancı gazeteci katılacak. Zirve, Türkiye’nin 2020 Olimpiyat adaylık sürecinde destek bulması ve önceki yıllarda başarılarla tamamlanmış olimpiyat organizasyonlarında sorumlu kişilerin katılımıyla tecrübelerini aktarması açısından oldukça önem taşıyor.

Genç Turizmciler Derneği tarafından düzenlenen Zirveye İstanbul Valiliği, Samsung, Point Hotel, Erikli, Linkline, Atolye, The Sharplabel, Maidens Tower Media gibi kurum ve kuruluşlar destek veriyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER