ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 14:20

2014 Soçi Kış Olimpiyatları için geri sayım

2014 Soçi Kış Olimpiyatları için geri sayım


Rusya’nın Karadeniz kıyısı Soçi kentinde düzenlenecek 2014 Kış Olimpiyatları için geri sayım heyecanı başladı. Olimpiyat tarihinin başlayacağıı güne doğru geri sayan 6 metre boyundaki dev saat, Kızıl Meydan ve Kremlin Sarayı’nın yanı başındaki Manejnaya Meydanı’na kuruldu.

Olimpiyatlar tam bir yıl sonra 7 Şubat 2014’te başlayacak . Rusya’nın 7 farklı şehrine kurulan dev saatler 2014 Soçi Kış Olimpiyatları için geri saymaya başladı. Altı metre 16 santimetre yüksekliğinde ,yaklaşık 8 ton ağırlığındaki dev saat başkent Moskova’da Kızıl Meydan ve Kremlin Sarayı’nın yanı başında bulunan Manejnaya Meydanı’na kuruldu. Resmi törenin ardından 7 şehirdeki saatler geri saymaya başladı.

Moskova’daki saat açılış törenine Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, sporcular ve vatandaşlar katıldı. Geri sayım törenin ardından vatandaşlar düzenlenen etkinliklerle eğlenceli vakit geçirdi.

Aynı saatlerden Saint Petersburg, Nijniy Novgorod, Rostov-na-Donu, Ekaterinburg, Novosibirsk, Pyatigorsk ve Habarovsk şehirlerine’de kuruldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER