ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2012 Salı 23:57

"2014 bizim için vazgeçilmez"

"2014 bizim için vazgeçilmez"

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı için 2014 Dünya Kupası vazgeçilmez!


A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, koydukları hedeflerin altında kaldıklarını belirterek, "Tüm bu yaşanan kötü sonuçlara rağmen 2014 Dünya Kupası bizim için vazgeçilmez." dedi.

NTV'nin yeni yayın dönemindeki programlarından 'Bana Söz Ver'e konuk olan ve A Milli Futbol Takım'ın Romanya ve Macaristan'a kaybetmesi sonrası artan istifa baskısına rağmen yola devam eden teknik direktör Abdullah Avcı, bundan sonraki sürece ilişkin görüşlerini anlattığı programda önemli açıklamalarda bulundu.

Geride kalan 4 maçı değerlendirerek söze başlayan Avcı, "Aldığımız sonuçlara baktğımız zaman koyduğumuz hedeflerin altındayız. Tüm bu yaşanan kötü sonuçlara rağmen 2014 Dünya Kupası bizim için vazgeçilmez." dedi.

Yapılan eleştirileri dikkate aldığını belirten Avcı, "Futbol adına yapılan eleştirileri cebime alıp koyan bir insanım. Niye bu oyuncu alındı, niye alınmadı diye eleştiriler yapılabilir bu gayet normaldir. Tüm bu eleştiriler yapılırken bir üslubu olmalıdır." diye konuştu.

GURBETÇİ OYUNCULARIMIZA HAKSIZLIK YAPILIYOR

Genç teknik adam, "Biz 24 saatimizi Türk futbolunun temel sorunları ne bunlar üzerinde çalışıyoruz. 11 aydır söyldeğim gibi eğitimle ilgili sorunlarımız var. Futbol eğitimi, antrenör eğitimi, kişilik eğitimi bunlarda eksiklerimiz var. Biz de bunları nasıl ortadan kaldırabiliriz diye ekip halinde çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Son günlerde çok tartışılan gurbetçi oyuncu polemiğine de değinen Avcı, "Ben bu eleştirilere katılmıyorum. 3 milyonluk Türk nüfuslu Almanya'da 3 Türk oyuncu Real Madrid'e transfer olabiliyorsa bizim eğitimle ilgili problemlerimiz var demektir. Almanya ise eğitimle ilgili problemlerini çözmüş görünüyor. Bu nedenle Almanya'ya gidip araştırmalarda yaptım. Gurbetçi oyunculara haksızlık yapıyoruz. Bu oyuncular sosyal haklarını, pasaportlarını bırakıp Türk Milli Takımı'nı tercih ediyorlar. Biz Almanya'da 1786 tane oyuncu takip ediyoruz. Bunun toplam 160 tanesi U15'ten A takıma gelen oyuncular. Bunlar iyi eğitim almış gençler. Yetişme tarzları farklı olabilir bubu kabul ederim ama diğer yapılan eleştiriler haksızlık." diye konuştu.

BAĞIRAN HOCA İSTENİYORSA BEN BUNU YAPAMAM

Milli takım içinde yaşanan huzursuzluk söylentilerine açıklık getiren Avcı, "İnsanlar resmi çok farklı ortaya koyuyor. Ben takımda sorunları oyuncularla birebir görüşen bir teknik adamım. Milli takımda birbiriyle anlaşamayan oyuncular olabilir. Önemli olan sahada aynı hedefte olmaktır. Ben oyuncularımla nasıl konuşulması gerektiğini bilirim" diyen Avcı,"17 yaşındaki oyuncuyla da 37 yaşındaki oyuncuyla da iletişim kurabilirim.Oyunculara özgürlük veririm ama duvarım da vardır. Bağıran hoca isteniyorsa ben bunu yapamam." şeklinde konuştu.

Avcı, "Önüzmüde 2 hazırlık maçımız var Mart ayındaki resmi maçlara kadar. Bu süreçte fazla oyuncu değişmeyecek kadroda. Zaten fazla bir oyuncu havuzumuz yok. Mart ayındaki 2 maçı kesinlikle kazanmalıyız. Bu iki maçı kazanırsak yolumuz açılır." dedi.

2015'E KADAR SÖZLEŞMEM VAR

İstifa konusuna da değinen Abdullah Avcı, "Benim 2015'ni Mayıs ayına kadar mukavelem var. Uzun vadede çalışacakmış gibi hareket ediyorum. Bırakmayı bilinç altında oluşturduğun zaman, kararını verirsin. Doğru işler yapmak için yola çıktık, bu süreçler de geçecek." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER