ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 15:14

17 Yaş Altı Turnuva Antalya'da

17 Yaş Altı Turnuva Antalyada

17 Yaş Altı Uluslararası Kulüpler Turnuvası, 10 Nisan Çarşamba günü Antalya’da başlayacak.


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından organize edilen 17 Yaş Altı Uluslararası Kulüpler Turnuvası, 10 Nisan Çarşamba günü Antalya’da başlayacak. TFF’den yapılan açıklamada, organizasyona Beşiktaş, Bursaspor ve Fenerbahçe’nin yanı sıra Belçika’nın Club Brugge, Almanya’nın Bochum, Fransa’nın Sochaux, Hollanda’nın Willem II/RKC ve Danimarka’nın Lyngby takımlarının katılacağı belirtildi.

Turnuvada yer alacak Türk takımlarının Coca-Cola Elit Akademi 17 Yaş Altı Ligi’nde oynanan müsabakaların tamamlanmasıyla elde edilen takım puanlarının, oynadıkları maç sayısına bölünmesiyle oluşan ortalama puan sıralaması sonrasında belirlendiği bildirildi.

Sekiz takımın dörderli iki grup halinde mücadele edeceği turnuvada, grup liderleri final oynayacak. 14 Nisan’da sona erecek organizasyonda karşılaşmalar WOW Football Center’da yapılacak.

Turhan: "Turnuvanın faydalı olacağına inanıyorum"

TFF Elit Futbolcu Gelişim Müdürü Cezmi Turhan, yaptığı açıklamada, federasyonun düzenlediği uluslararası kulüpler turnuvalarıyla, elit genç futbolcu gelişimi alanında yapılan çalışmalara bir yenisini daha eklediğini söyledi.

Bu turnuvaların hem katılan oyuncular hem de antrenörler açısından son derece ciddi bir deneyim olduğuna dikkati çeken Turhan, "17 Yaş Altı Uluslararası Kulüpler Turnuvası’nın da son derece faydalı olacağına inanıyorum. Bu turnuvalar, gelenekselleştirilerek farklı yaş grupları için de düzenlenecek" ifadelerini kullandı.
 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER