ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 08:38

14 milyon Euro'ya indiler

14 milyon Euroya indiler

Yıldız golcünün bir sezonda bu kadar çok değer kaybetmesi, Fenerbahçe yönetiminin midesini bulandırdı.


Fenerbahçe, Kardemir Karabük’ten yoğun uğraşlar sonrası kadroya kattığı ancak 3 Temmuz sürecinde kendilerine yar olmadan Spartak Moskova’ya sattıkları Emmanuel Emenike aşkından bir türlü vazgeçmiyor.. Sarı-lacivertliler oldukça yorucu geçen sezonun sona ermesiyle transfer için yolları sıvarken, listenin en tepesine de eski gözdelerini yazdılar.
RUS temsilcisi 10 milyon Euro’ya aldıkları golcü futbolcunun geçen sezon sözleşmesine ‘50 milyon Euro bonservis bedeli ödenmesi halinde serbest kalır’ maddesini ekletseler de aradan geçen 1 yıllık süreçte bonserviste ciddi bir indirime gittiler. Kulüpler arasında gerçekleştirilen ilk görüşmelerde Nijeryalı oyuncuyu astronomik bir rakam dışında satmaya yanaşmayacaklarının altını çizen Moskovalılar, bonservisi 14 milyon Euro’ya kadar indirdiler.

AĞIRDAN ALIYORLAR

Spartak Moskova cephesinin gerçekleştirdiği 36 milyon Euro’luk damping, kulağa hoş gelse de Fenerbahçeliler’in midesini bulandırdı. Yıldız futbolcunun 1 sezonda bu kadar değer kaybetmesi üzerine başkan Aziz Yıldırım ve kurmaylarının kafasında ‘Emenike acaba sakat mı?’ sorusu belirdi.. Şüphelendiren damping konusunda teknik direktör Aykut Kocaman’ın da görüşlerini alan yöneticiler, transferi şimdilik ağırdan almaya karar verdi.

AMELİYAT OLABİLİR

Rusya’dan Emenike’nin detaylı sağlık raporunu isteyen Fenerbahçe cephesi, gelecek raporlara göre hareket edecek. Fenerbahçeli doktorların yapacağı incelemelerden sonra bu transfere yeniden odaklanacak olan sarı-lacivertliler sezon içinde iç menisküsünde zedelenme ve iç yan çapraz bağlarında da yırtığa bağlı sakatlık yaşayan genç oyuncunun bıçak altına yatması durumunda ise transferden vazgeçecek.
 

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER