ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Eylül 2014 Salı 10:16

100. transfer "O" oldu !

100. transfer "O" oldu !

Trabzonspor’da Ganalı forvet oyuncusu Waris Madjeed Trabzonspor’un 100’üncü yabancı transferi oldu. Yunan Papadopoulos ile Malili Mustapha Yatabare ise, söz konusu ülkelerden transfer edilen ilk oyuncular oldu.


Trabzonspor’da Ganalı forvet oyuncusu Waris Madjeed Trabzonspor’un 100’üncü yabancı transferi oldu. Yunan Papadopoulos ile Malili Mustapha Yatabare ise, söz konusu ülkelerden transfer edilen ilk oyuncular oldu.

Bu sezon yaptığı flaş transferlerle yeni sezonun transfer şampiyonu olan Trabzonspor bugüne kadar 45 ülkeden transfer gerçekleştirirken, 4 ülkeden ise ilk kez oyuncu transferi gerçekleştirdi. Cardozo ilk Paraguaylı olurken, Medjani ve Belkalem ise bordo-mavililerin ilk Cezayirli oyuncuları olarak tarihteki yerlerini aldılar. Komşu Yunanistan’dan ilk kez oyuncu transfer eden bordo-mavililer’de Mustapha Yatabare’de Karadeniz ekibinin ilk Malili oyuncusu oldu.

ŞAMPİYONLUKLAR YERLİNİN YERLİSİYLE GELDİ

İdmanocağı, İdmangücü, Karadenizgücü ve Martıspor’un birleşmesi ile ortaya çıkan Trabzonspor 1. lige çıkmadan önceki ilk yabancı oyuncusu Romen Reculen Koska’dır. Bordo-mavililer 1. lige çıktıktan sonra şampiyonluklara amborgo koyduğu yıllarda ise yabancı oyuncuları bünyesinde barındırmaz. Elde ettiği 6 şampiyonlukta tamamen yerli ve öz evlatlarının imzası bulunuyor. Trabzonspor, 1. lige çıktıktan sonraki ilk yabancı oyuncusu 1985-86 sezonunda o zaman ki adıyla Batı Almanya’dan transfer edilen Jürgen Groh oldu.

HACIOSMANOĞLU BUGÜNE KADAR 10 YABANCI TRANSFERE İMZA ATTI

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu yabancı transferlerinde bu sezon ilke imza attı. Cardozo, bordo-mavili takımın ilk Paraguaylı oyuncusu oldu. Hacıosmanoğlu, forvet oyuncusu Cardozo’yu transfer ederek son yılların en önemli transferine de imza atmış oldu. Medjani ve Belkalem’da Karadeniz ekibinin transfer ettiği ilk Cezayirli oyuncular olarak tarihteki yerlerini aldı. Yunanistan’dan transfer edilen Papadopoulos ve Malili Mustapha Yatabare bordo-mavililerin söz konusu ülkelerden transfer ettiği ilk yabancıları oldu. Geçtiğimiz sezon transfer edilen Bosingwa’da Karadeniz ekibine transfer edilen ilk Portekizli oyuncuydu. Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, göreve gelmesiyle birlikte 10 yabancı oyuncu transfer etti. Malouda, Bosingwa, Bourceanu, Cardozo, Belkalem, Medjani, Constant, Waris Madjeed, Avraam Papadopoulos ve Mustapha Yatabare Hacıosmanoğlu’nun transfer ettiği yabancı isimler oldu.

EN ÇOK YABANCI TRANSFERİ BREZİLYA’DAN YAPILDI

Trabzonspor bugüne kadar gerçekleştirdiği dış transferlerin en çoğunu Brezilya’dan gerçekleştirdi. Bu ülkeden 12 transfer gerçekleştiren bordo-mavililer dağılan Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti’nden, Belçika, Polonya ve Gürcistan’dan 6’şar yabancı oyuncu transfer etti. Gana’dan 5, Almanya, Ukrayna, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Makedonya, Fransa ve Slovakya’dan 3’er yabancı oyuncu transfer ederken, Romanya, Kamerun, Bulgaristan, Nijerya, Gine, Mısır, Fildişi Sahili ve Cezayir’den 2’şer, Danimarka, Azerbaycan, İngiltere, Rusya, Norveç, Peru, Arnavutluk, Güney Kore, Beyaz Rusya, Avustralya, Karadağ, Sırbistan, Senegal, Hollanda, İsveç, Arjantin, Burundi, Namibya, Kolombiya, Avusturya, Portekiz, Paraguay, Yunanistan, Malili’den ise 1’er oyuncu transfer eden Karadeniz ekibi 102 yabancı oyuncunun bordo-mavili formayı giydirmiş oldu.

 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER