ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2012 Pazar 23:06

1 milyon 750 bin dolar Serena Williams'ın oldu

TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul 2012’de şampiyon Serena Williams oldu.


 

TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul 2012’de şampiyon Serena Williams oldu. Williams rakibi Maria Sharapova’yı 6-4 ve 6-3’lük setlerle geçerken toplamda 1 milyon 750 bin dolarlık ödülün sahibi oldu. Finali kaybederek ikinci olan Sharapova ise toplamda 890 bin dolarda kaldı.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşen final maçını 16.410 bin kişi izledi. Böylece bir önceki gün İstanbul’da ulaşılan 15.498 kişilik en yüksek seyirci rakamı da geride bırakılmış oldu. Bu sene 6 gün boyunca toplam 73,072, ortalama ise 12.179 kişi maçları izledi.
Geçtiğimiz sene ise maçları 70,824, ortalama ise 11,824 kişi takip etmiş, final maçını 13,676 kişi izlemişti.

Maç sonrası basın toplantısında konuşan Williams; bu senenin kariyerinin en iyi 2. sezonu olduğunu, sene başında yaşadığı sakatlık ve 2 kötü Grand Slam performansına rağmen sezonun geri kalanında çok iyi bir gelişim gösterdiğini ve şampiyonayı kazanmanın kendisi için çok önemli olduğunu söyledi. Tenis için hala iştahı olduğunu ve hala kendini durmadan geliştirdiğini belirten Williams, Türk seyircisinin Şampiyona’ya desteğinin olağanüstü olduğunu sözlerine ekledi.

Sharapova ise istikrarlı bir sezon geçirdiğini ve bundan gurur duyduğunu söylerken, bu sene birçok başarıya ulaştığını belirtti. Turnuvanın farklı şehirlerde oynanmasının doğru bir karar olduğunu belirten raket, 2014 senesinde gerçekleşecek WTA Şampiyonası’nın Kazan’da olmasının kendisi için çok anlamlı olacağını sözlerine ekledi.

SEYİRCİLERİN ISLAK VE PROTESTOLARINA RAĞMEN TEŞEKKÜR KONUŞMASI

Bu arada Serena Williams ve Maria Sharapova arasında oynanan final maçının ardından yapılan ödül törenine tribünleri dolduran seyircilerin ıslak, yuh ve aleyhte tezahüratları damgasını vurdu.

Final maçının ardından yapılacak ödül töreni içini isimleri anons edilen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın isimleri anons edildiğinde tribünlerden tepki geldi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'ın tenis kortunda bulunduğu anda yapılan ıslık, yuh sesleri ve aleyhte tezahüratlara Baykan tepki gösterdi. Baykan, tepkiler karşısında şaşkın şaşkın etrafını izlerken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin Serena Williams'a ödülü vermeden önce yaptığı konuşmada seyircilerin tepkisine rağmen onlara teşekkür etti.

Sharapova ise kupasını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan aldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER