ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 17:52

1. Kız Futsal Turnuvası düzenlendi

1. Kız Futsal Turnuvası düzenlendi


Kozan 50. Yıl Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde 1. Liselerarası Salon Kız Futsal Turnuvası düzenledi. 50. Yıl Anadolu Lisesi Spor Salonu'nda oynanan maçlarda “1. Kız Futsal Turnuvası” adıyla düzenlenen turnuvanın geleneksel hale getirileceği belirtildi.

İki grup halinde 13 Mayıs 2013 tarihinde sekiz takımın katılımı ile başlayan turnuva gruplarında ilk iki takımın çapraz eşleşmesi ile devam ederek final maçı ile sona erdi. Turnuvada 3.'sü 50 Yıl Anadolu Lisesi’ni 2-1 yenen Fatih Anadolu Lisesi olurken Sağlık Meslek Lisesi'ni 5-0 yenen Kız Meslek Lisesi turnuvanın birincisi oldu.

Turnuvada 3. olan okul takımının madalya ve kupasını İlçe Gençlik ve Spor Müdür Vekili Ali Tatlı verirken turnuvanın ikincisine İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez verdi. Turnuvanın birincisine madalya ve kupasını ise Kozan Belediye Başkan vekili Süleyman Halaçoğlu verdi. Program toplu fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

Turnuva boyunca kızların estetik hareketleri izleyicileri büyülerken takımların taraftarları arasındaki sevinç gösterileri büyük spor kulüplerinin derbi maçlarını anımsattı. Tüm maçlar boyunca fair-play kurallarına uyan kızlar, izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Büyük bir çekişmeye sahne olan maçlar sonunda mağlup olan takım galip gelen takım tebrik ederken büyük spor kulüplerine de örnek teşkil etti.

Kız Futsal Turnuvası'nın bundan sonraki yıllarda geleneksel hale getirileceği belirtildi. Programa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Olkan Dağlı, okul müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER