ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2014 Çarşamba 17:18

Yorgunluğa birebir

Yorgunluğa birebir

Fındık varise iyi geldiği gibi, yorgunluğu da giderir.


Böbrek dostu bakla
BAKLA, şifa deposu olmasına rağmen birçok kişinin mesafeli yaklaştığı bir sebze. İçerdiği vitamin ve minerallerle bakla, idrar yollarını temizliyor. Ayrıca böbrek ağrılarını dindirip, böbreklerdeki iltihaplara da iyi geliyor. Kum ve taşların düşürülmesine yardımcı oluyor.

Çayla gelen güzellik
BİNLERCE yıllık bir bitki olan çayın yaprakları güzelleşmek için de kullanılıyor. Yağlı bir cildiniz varsa, çaydan bir tonik olarak faydalanabilirsiniz. Gözleriniz şiş ise iki soğuk çay poşetini göz kapaklarınızın üstünde bekletin. Saçlarınızın eskisinden daha parlak görünmesini istiyorsanız, şampuandan sonra çayla durulayın. Farkı göreceksiniz.

Bağışıklığa çörekotu
İŞTAHSIZLIK çekenlere tavsiye edilen çörekotu bağışıklık sistemini güçlendirerek, hastalıklara karşı direnç verir. Vücudu kuvvetlendirir, dinçlik kazandırır. Hazmı kolaylaştırır. Mide ve bağırsak gazlarını söker. Koklanacak olursa baş ağrısını keser.

Domates taş düşürür
İDRAR söktüren domates, vücutta biriken zehirli maddelerin atılmasını ve kanın durulmasını sağlar, damar sertliğini giderir. Romatizmaya faydalıdır. Safra ve böbrek taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Üremiyi düşürür. Hazmı kolaylaştırır. Kabızlığı giderir. Mide ve bağırsakların düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar.

Astımın ilacı adaçayı
ADAÇAYI mide ve bağırsak gazlarını giderir. Mide bulantısını keser. Göğsü yumuşatır. Astım hastaları için yararlıdır. Bu uyarıcı bitki kan dolaşımını hızlandırır. Hücre yenilenmesini ve cildin elastikiyetinin artmasını sağlar.

Ağrı kesici fındık
YORGUNLUĞU gideren fındık; vücuda kuvvet verir. Hastalık devresinin çabuk geçmesini sağlar. Hamilelere de faydalıdır. Dövülmüş yenirse öksürüğü keser. Varise iyi gelir. Fındık yağı, böbrek ağrılarını giderir. Kum ve taşların düşürülmesinde yardımcı olur.

Kan deposu bal
BAL; kansızlar için kan deposudur. Aşırı stresli olanları ve uykusuzları sakinleştirir. Süt ile bal sulandırılıp içilirse şeritleri öldürür. Bir miktar sirke ile karıştırılıp ağız çalkalanırsa, ağızda koku kalmaz. Bal ayrıca vücut direncini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir.

Gözler için yumurta
SAĞLIKLI yaşam için gerekli vitamin ve mineralleri içeren yumurta, özellikle çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi açısından önem taşır. İçerdiği kolin maddesi beynin gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Ayrıca göze ve kemiklere faydası büyüktür.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER