ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 22:13

Yerköy Devlet Hastanesi çocuk ve kadın doğum doktoru bekliyor

Yerköy Devlet Hastanesi çocuk ve kadın doğum doktoru bekliyor


Yozgat’ın Yerköy ilçesi Devlet Hastanesinde 3 aydır çocuk doktoru ve bir aydır da kadın doğum doktorunun olmaması vatandaşların tepkisini çekiyor.

Yaklaşık 30 bin nüfuslu ilçe hastanesine Sekili Beldesi ve çevre köyler başta olmak üzere Kırşehri’nin Çiçekdağı İlçesi, Köseli beldesinden de çok sayıda vatandaş tedavi olmak için geliyor. Hastaneye hastalarını getiren vatandaşlar çocuklarını tedavi ettirememenin üzüntüsünü yaşarken, aynı şekilde doğum yapacak yada kontrol için gelen kadınlar da Yozgat yada başka hastanelere gitmek zorunda kalıyor.

Murat Ünsal, isimli vatandaş hamile olan eşini hastaneye kontrol için getrdiğini fakat kadın doğum doktoru olmaması yüzünden başka hastaneye gitmek zorunda kaldığını söyledi. Ünsal, "Eşimi hastaneye getirdim, fakat kadın doğum doktorunun omadığını öğrendim. Şimdi biz neyapacağız. Yozgat buraya 40 kilometre, zaten köyden geliyoruz. Git gel ayrı bir masraf. Geçen geldiğimizde de aynı sıkıntıyla karşılaştık. Sağlık Bakanlığımızdan yada devletimizin yetkililerinden bu doktor sıkıntısının biran önce giderilmesini istiyoruz." diye tepki gösterdi.

Diğer vatandaşlar da aynı ifadeleri kullanarak hastaneye kadın doğum ve çocuk doktorunun biran önce atamasının yapılmasını istedi.

Hastane Başhekimi Sayit Usul da konuya ilişkin yaptığı açıklamada, sorunun en kısa sürede giderilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirterek, Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Tuncay Öztürk’ün Sağlık Bakanlığı nezdinde görüşmeler yaptığını ve kısa sürede doktor sıkıntısının giderileceğini ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER