ÖNE ÇIKANLAR :
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2014 Çarşamba 12:22

Vücuttaki zehri bodur otu ile atın

Vücuttaki zehri bodur otu ile atın

İnsan vücudunda biriken ve zehirlenmelere yol açan ağır metallerin, bodur otu kullanımı ile vücuttan temizlenebileceği belirtildi.


Dr. Ömer Coşkun, insan vücudundaki zehirlerin bodur otu ile atılabileceğine dikkat çekerek, “Bodur otunun beyindeki ağır metalleri atabiliyor, vücuttaki bakır birikimleri yok edebiliyor ve kanı temizleyebiliyor” dedi. Bulunulan ortam nedeniyle kanda, beyinde, gözlerde zehir birikebildiğini ifade eden Dr. Coşkun, “Ben boya fabrikasında çalışıyorum endüstride çalışıyorum her türlü zehirle baş başayım diyor musunuz? Tarım zehri vücudunuza giriyor mu? Yapacağınız en güzel iş bodur otudur. Diğer adıyla Kısa Mahmut otudur. Bodur otunun en bilinen faydalarından biri beyindeki ağır metalleri atabiliyor, vücuttaki bakır birikimleri yok edebiliyor ve kanı temizleyebiliyor” ifadelerini kullandı.

Bodur otunun doğal panzehir olduğunu kaydeden Dr. Coşkun, bu bitkiyi herkesin kullanması gerektiğini belirtti. Dr. Ömer Coşkun, vücutta bulunan 70 trilyon hücrenin bodur otu ile korunabileceğinin altını çizerek, “Bugün insanlar ne yediğini, ne içtiğini pek bilmiyor. Ama ‘ben sağlıklıyım’ diyebiliyor. Yanlış. Tedbir alacaksın ki hastalık gelmeden gitsin. Bodur otunu düzenli kullanın ve bu bitkiyi hayatınıza sokun. Günde bir bardak içeceğiniz bodur otu çayıyla bile vücudunuzdaki zehri atabilirsiniz” diye konuştu. 

Bodur Otu nedir?

Bodur otu sağlıkta faydalı olmasıyla bilinen bitkidir. gaz giderici, sindirim sistemini kuvvetlendirici, şekeri olanlara, karaciğer hastalıklarına yardımcı bitkidir. Tv programlarında sıkça duyduğumuz Bodur otu, Latince adı, Marsdenia erecta olan Bodur otu, ipekotugiller ailesine mensup bir bitki. Sarmaşık görünümlü ve beyaz çiçekli. Organik asitler ve amidon içerir.

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER