ÖNE ÇIKANLAR :
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Aralık 2012 Pazartesi 17:08

Uşak'ta organ bağışı


Uşak'ta 5 gün önce geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanan ve bugün beyin ölümü gerçekleşen 15 yaşındaki Resul Aydın'ın iç organları ailesi tarafından bağışlandı.
    
Uşak Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Yalçın Atlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, 5 gün önce Bir Eylül Sanayi Sitesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan 15 yaşındaki Resul Aydın'ın Uşak Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'ne kaldırıldığını söyledi.
    
Aydın'ın bu sabah beyin ölümünün gerçekleştiğini belirten Atlı, Resul Aydın'ın iç organlarının ailesi tarafından bağışlandığını kaydetti.
    
Atlı, ''Baba Nusret Aydın ile anne Ayfer Aydın büyük bir erdem göstererek çocuklarının iç organlarını bağışladı. İzmir Organ Nakil Merkezi ile irtibata geçildi. İşlemler için ekipleri bekliyoruz'' dedi.
    
Uşak'ta 5 gün önce Osman Çimen'in kullandığı 45 KP 773 plakalı minibüs, Bir Eylül Sanayi Sitesi giriş kapısı önünde sürücüsü henüz belirlenemeyen 64 LV 672 plakalı motosikletle çarpışmış, kazada motosiklette bulunan İbrahim Yılmaz (18), Resul Aydın (15) ve Bahattin Seçkin (17) ağır yaralanmıştı.
    
    

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER