ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 13:06

Türkiye sağlık turizminde atağa geçiyor


Sağlık Bakanlığı "Hayatınız için doğru tercih" sloganıyla ülkeye daha fazla yabancı hasta çekmeyi planlıyor.
Yarın başlayacak iki günlük toplantıda, sağlık turizminin geliştirilmesi için yürürlüğe konulacak mevzuata son şekli verilecek.

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Ömer Tontuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülkede özellikle özel sektörün sağlık turizmi için büyük bir potansiyele sahip olduğunu, hastalarının yarısından fazlası yabancılardan oluşan özel hastaneler bulunduğunu söyledi.

"Sağlık turizminden mevsimsel turizmden daha fazla gelir elde edebiliriz" diyen Tontuş, sağlık turizmine yönelik "Right Choice For Your Life" (Hayatınız için doğru tercih) sloganıyla kampanyalar yürütüleceğini belirtti.

Sağlık turizminin geliştirilmesi için uzun bir süredir mevzuat çalışması yürütüldüğünü, bu çalışmalarda son aşamaya gelindiğini bildiren Tontuş, tüm tarafların katılımıyla yarın başlayacak iki günlük "10. Kalkınma Planında Sağlık Turizmi Programı Değerlendirme Toplantısı"nda sağlık turizmiyle ilgili mevzuata son şeklinin verileceğini söyledi.

Tontuş, "Toplantıda tüm kesimleri dinleyip görüşlerini alacağız. Uygulamada sorunla karşılaşılmaması için bu önemli. Toplantıdan çıkan sonuçlara göre bir yol haritası belirleyeceğiz" dedi.

İstanbul'da yapılacak "10. Kalkınma Planında Sağlık Turizmi Programı Değerlendirme Toplantısı"na Sağlık Bakanlığının yanı sıra, Aile ve ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığından yetkililer katılacak.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER