ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 21:40

Sivas’ın göz sağlığı emin ellerde

Sivasın göz sağlığı emin ellerde


Sivas Numune Hastanesi Yöneticisi Uzman Doktor Fikret Özkan, bir üniversite hastanesini aratmayacak teknik özelliklere sahip göz kliniğinde, birçok göz hastalığının tanı ve tedavisinin yapıldığını belirtti. Özkan, 8 uzman hekimin çalıştığı 5 poliklinik ve 18 yataklı Göz Hastalıkları Servisi ile Sivas halkına hizmet verdiklerini söyledi.

Özkan, Hastane Başhekimi Uzman Doktor Ruhiye Cevit ve Başhekim Yardımcısı Bahadır Epsileli ile birlikte Göz Hastalıkları Servisi'ne yeni alınan cihazları tanıttı. Bir üniversite hastanesini aratmayacak teknik özelliklere sahip olan göz kliniğinde, birçok göz hastalığının tanı ve tedavisinin yapıldığını kaydeden Özkan, Sivas halkının göz sağlığının emin ellerde olduğunu vurguladı.

Klinik Şefi Göz Hastalıkları Uzmanı Doktor Yasin Çakmak ise yeni alınan cihazlar hakkında bilgi verdi. Gözün birçok hastalığı ile ilgili teşhis ve tedavinin Numune Hastanesi'nde alınan cihazlar ve uzman hekimlerle yapılabildiğini söyleyen Çakmak, “Hastanemizde göz poliklinik ve servislerimizde göz tansiyonu, retina ve göz kapağı deformasyonu ameliyatları yapıyoruz. Şaşılık ameliyatları yapmaya da başladık. Kornea ve kontak lens ameliyatları yapmaktayız.” dedi. Çakmak, son teknoloji FAKO tekniği ile dikişsiz mikroinsizyonel katarakt ameliyatları yapıldığını anlattı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER