ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mayıs 2013 Pazar 15:05

"Sağlık çalışanının hakkı ödenmez"

"Sağlık çalışanının hakkı ödenmez"


Boğazlıyan Sağlık-Sen Temsilcisi Hasan Özer, sağlık çalışanlarının fedakarca görevini yerine getirmeye çalıştıklarını, sağlık çalışanlarının hakkının ödenemeyeceğini söyledi.

        Boğazlıyan Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Murat Cansever, ebeler, hemşireler ve sağlık çalışanları Boğazlıyan Sağlık-Sen İlçe Temsilciği tarafından düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Hasan Özer, burada yaptığı konuşmada, her türlü imkan verilse dahi bir sağlık çalışanının geceleyin ailesi ve çocuklarından ayrı tuttuğu nöbetin hakkının asla ödenemeyeceğini vurguladı. Özer, "Hayat kurtarırken kendi hayatını tehlikeye atan, hatta şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarına daha refah bir gelecek sağlanmalıdır." dedi.

        Boğazlıyan’ın sağlıkta hızla ilerlediğini vurgulayan Özer, "Başta başhekimimiz, müdürlerimiz, hekimlerimiz ve tüm çalışanlarımızın özverili ve gayretli çalışmalarıyla daha da ileri seviyelere gelecektir. Bu vesileyle sağlık çalışanlarının tüm hakları tekrar gözden geçirilerek başta olmazsa olmazımız olan ek ödemenin emekliliğe yansıtılması için bir an önce çalışmaların başlatılmasını yetkililerden bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

        Konuşmaların ardından pasta kesilerek davetlilere ikram edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER