ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 22:31

Sağlık Bakanlığından açıklama

Sağlık Bakanlığından açıklama


Sağlık Bakanlığından, Bakan Mehmet Müezzinoğlu'nun ambulans helikopterle Kütahya'ya gittiği ziyaretin sağlık yatırımlarını yerinde incelemek ve denetlemek amacıyla olduğu ziyaretin ilgili şartname maddesi kapsamında değerlendirilmesi gerektiği bildirildi.

Bugün bazı medya kuruluşlarında yer alan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun, "yerel seçim çalışmaları için ambulans helikopteri kullandığı" yönündeki iddialar üzerine, Sağlık Bakanlığından yazılı açıklama yapıldı.
Açıklamada, "Ambulans helikopter ile ilgili ihale şartnamesi ve sözleşme metninde: 'yurt içi ve yurt dışı acil ve afet durumlarının yanı sıra tıbbi malzeme, ilaç ve numune nakli ile ayrıca Sağlık Bakanlığının görevleri ile alakalı iş ve hizmetleri ifa etmek üzere ihtiyaç duyulan kişilerin... taşınmasında kullanabileceği" hükmünün yer aldığı belirtilerek "Bu çerçevede, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun Kütahya ilimize yapmış olduğu ziyaret, sağlık yatırımlarını yerinde incelemek ve denetlemek amacıyla olup yukarıda bahsedilen şartname maddesi kapsamında değerlendirilmelidir" ifadesine yer verildi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER