ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 14:07

Ramazan'da yoğurt tüketin!

Ramazanda yoğurt tüketin!

Sahur ve iftarda yoğurt tüketerek vücudunuzdaki yağlardan kurtulun!


Ramazan ayında oruç tutmanın fiziksel faydalarından biri de vücudunuzdaki fazla kilolardan kurtulmak için fırsat sunmasıdır. Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan sahur ve iftarda tüketilen 3-4 porsiyon yoğurt sayesinde fazla kilolarımızdan daha kolay kurtulabileceğimizi söyledi.

Yoğurt tüketmek yağ yakımını yüzde 61 arttırıyor

Üniversite araştırmaları da bu tezi destekliyor. Örneğin Tennessee Üniversitesi'nin araştırmasında diyet programlarında yoğurdun etkisi incelendi. Araştırmada, düşük kalorili diyet yapan kişilerin diyetlerine yoğurt ilave edildi ve gün içinde 3 öğün yağsız yoğurt yiyen aşırı kiloluların yoğurtsuz diyet uygulayanlara göre yüzde 22 daha fazla kilo verdikleri görüldü. Ayrıca, bu kişilerin yüzde 61 daha fazla yağ yaktıkları tespit edildi.

Güzelliğinize Güzellik Katın

Güzellik için de çok önemli bir besin kaynağı olan yoğurdun cilde müthiş bir parlaklık kazandırdığını da belirtmek gerekir. Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan’ın verdiği bilgilere göre; yoğurdun kas kütlesini koruyucu ve yağ yakımına yardımcı olması özelliği nedeniyle formda kalmaya yardımcı oluyor. Ayrıca yoğurt, doğal bir nefes kokusu ve diş taşı önleyicisidir. Ayrıca kilo vermek ve özellikle karın bölgesindeki fazla kilolardan kurtulmak isteyenler için de ideal bir besindir.

KAYNAK:
yazete.com
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER