ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2014 Salı 17:49

"Örümcek ağı" tekniği ile estetik


Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, geliştirdiği "örümcek ağı" tekniğiyle ameliyatsız yüz germe operasyonu gerçekleştiriyor.
Cihantimur, Eskişehir'de bir otelde gerçekleştirilen "Estetik Buluşmalar" etkinliğinde, estetik operasyonlar konusunda bilgi verdi.
Geliştirdiği tekniği, yeni uygulamaya başladıklarını anlatan Cihantimur, "Bu bir çeşit cilt sıkılaştırma yöntemidir" dedi.
"Ciltte gevşeme olan yerlere, çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polidioksan) isimli ip yerleştiriyoruz" diyen Cihantimur, şunları kaydetti:
"Ciltte sarkma olan yeri, adeta örümcek ağı, el oyası gibi örüyoruz. Yerleştirdiğimiz ip, sonra vücudun kendi ipi olan azalmış kolajeni (hareket sisteminin yapı taşlarını, özellikle kemik, lif ve eklemleri oluşturan protein) yeniden kendi kendine yapmasını sağlıyor. İyileşirken o ipler çıkarılıyor. Cilde uygulanan ipler ciltte bir tür reaksiyona neden olarak yapıştırma etkisini sağlıyor. Bu etki ile sarkan cilt toplanarak, eski haline geri dönüyor. Böylece ameliyatsız olarak cilde eski genç görünümünü kazandırmak mümkün oluyor."

- "Sadece Türkiye'de ameliyat yapıyorum"

Cihantimur, "Biz sağlık turizmini önemsiyorsak, ameliyat olacak kişinin bize gelmesi lazım. Yurtdışına sadece tanışmak için gidiyoruz. Ameliyat olmak isteyenleri sadece Türkiye'de ameliyat ediyoruz. Tanıtım için de özellikle dünyada fazla bilinmeyen ülkelere gidiyoruz. Sicilya gibi. Benim tek amacım var, ülkemizi yurtdışında daha fazla noktalarda tanıtmak" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER