ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Az Bulutlu
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Aralık 2012 Perşembe 08:08

O babadan Davutoğlu'na hediye

O babadan Davutoğluna hediye

Ahmet Davutoğlu'nu gözyaşlarına boğan Gazzeli baba o günü unutmadı. Acılı baba Davutoğlu'na Kuran'ı Kerim hediye etti.


İsrail'in saldırısında kızını kaybeden, eşinin tedavisi için dün Türkiye'ye gelen Başil el Shawwa, Gazze ziyaretinde gözyaşlarıyla sarıldığı Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na aile yadigarı Kur'an-ı Kerim hediye edecek.
    
Başil el Shawwa, Sağlık Bakanlığı'nın ambulans uçağıyla Türkiye'ye getirildikten sonra Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına eşi Mona el Shawwa ile soruları yanıtladı.
    
İsrail'in son Gazze saldırısında kızı Yüsra el Shawwa'yı kaybettiğini, eşinin de yaralandığını ifade eden el Shawwa, ''Gazze'deki şartlar iyi olmadığı için Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'ndan eşimin tedavisinin Türkiye'de yapılması için yardım istedim. Türk Kızılay'ına başvurduk, yardımcı oldular ve şu anda buradayız. Burada olmaktan çok memnunuz. Bizimle ilgilenen herkese teşekkür ediyoruz'' dedi.
    
Kızını kaybettiğinde Gazze'deki hastanede karşılaştığı Davutoğlu'nun kendisi için gözyaşı dökmesinden çok etkilendiğini dile getiren el Shawwa, şunları söyledi:
    
''Sayın Dışişleri Bakanı Davutoğlu ve Türk Kızılay'ına şükranlarımı sunuyorum. Bütün Türkiye'ye teşekkür ediyorum. Buradaki ilgiden çok memnunuz. Evladımızı kaybettikten sonra bize gösterdiği sıcak yaklaşımdan dolayı, benim için büyük anlamı olan, aile yadigarı, üzerinde Mescidi Aksa'nın fotoğrafı olan Kur-an'ı Kerim'i Davutoğlu'na hediye etmek istiyorum.''
    
Dün akşam Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu'nun kendilerini hastanede ziyaret ettiğini belirten el Shawwa, ''Bize kendilerini her zaman arayabileceklerini söylediler. Kendilerine minnettarız'' dedi.
    
"BAŞBAKAN ERDOĞAN'I ÇOK SEVİYORUZ!"

    
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''One minute'' çıkışı ve Mavi Marmara Gemisi'ni hiç unutmadıklarını kaydeden el Shawwa, ''Sayın Davutoğlu'nu da aynı şekilde çok seviyoruz. Onlar sokaktaki herkesin sevgilisi. Türkiye'yi herkes çok seviyor, sempatiyle bakıyor'' diye konuştu.
    
İsrail'in sebepsiz yere çocuklarını öldürdüğünü belirten el Shawwa, ''Birilerinin buna karşı koyması gerekiyordu ve bunu Türkiye yaptı. İnşallah İsrail de haddini bilecek ve bizim durumumuz Türkiye sayesinde daha iyi olacak, geleceğe umutla bakacağız'' dedi.
    
Türkiye'de kendilerine çok iyi bakıldığını vurgulayan el Shawwa, ''Herkes bize ailemiz gibi davranıyor'' diye konuştu.
    
Mona el Shawwa da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bütün yetkililere teşekkür ederek, ''Burada bize çok iyi bakıyorlar, herkese minnettarım'' dedi.
    
HAYATİ TEHLİKESİ YOK
    
Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi Prof. Dr. Safa Kapıcıoğlu, İsrail'in saldırısında yaralanan Mona el Shawwa'nın hayati tehlikesinin olmadığını, ayağındaki yaranın tedavi edileceğini söyledi.
    
Türkiye'ye getirilen diğer yaralılar Nima Musleh Mudalla ve Abdal Salam Albasyouni'nin ise bugün omurgalarından ameliyat edildiğini bildiren Kapıcıoğlu, ''İki hastamız omurgalarından operasyon geçirdi. Kırıkları vardı. Memleketlerinde tedavileri yapılmış, ama yeterli olmamış. İmplantlarında problem olmuş. Uzman ekibimiz bunları düzeltti. Hastalarımızı bir hafta içinde taburcu etmeyi planlıyoruz'' diye konuştu.
    
Kapıcıoğlu, hastaların psikolojik durumlarıyla ilgili soru üzerine, ''Öncelikle hastaların fiziki sorunlarını düzelteceğiz, ama gerekli olursa psikolojik tedavileri de yapılacak. Gördüğüm kadarıyla burada olmaktan memnunlar'' dedi.
    
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER