ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Aralık 2013 Cuma 11:44

Lösemi hastası Melis gözlerini yeni yaşamına açtı


Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde kemik iliği hücresinin nakledildiği 8 yaşındaki lösemi hastası Melis Akbaş'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

EÜ Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Pediatrik Kemik İlik Ünitesi Sorumlusu Prof. Dr. Savaş Kansoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Almanya'da bulunan uygun iliğin dün Melis'e verildiğini belirtti.
Melis Akbaş'ın sağlık durumunun iyi olduğunu kaydeden Kansoy, "Dün gece yarısına doğru ürün verilmiş oldu, ilik verme işleme tamamlandı. İyi tolere etti, genel durumu iyi. 3 hafta sonra tutma süreci değerlendirilecek" diye konuştu.

 

Baba Bahadır Akbaş da dün akşam 22.00 civarında Almanya'dan kemik iliğinin getirildiğini ve 1 saat 10 dakika süren operasyona Melis'in gayet iyi durumda girdiğini belirtti.

Nöbetçi doktorlardan iyi haberi aldığını aktaran Akbaş, "Şu anda uyuyor. Genel durumu iyi, biraz yorgun düştü. Annesi de ben de çok sevinçliyiz" dedi.

Bahadır Akbaş, iyileşme sürecinin ardından ilk olarak Melis'e, İzmir'i gezdireceğini ifade etti.

Nakil işleminin ardından Melis'in tedavisini sürdürdüğü hastane odasının penceresinden dışarıda bekleyen gazetecilere el sallayan anne Sevil Akbaş ise dün geceyi sorunsuz atlattıklarını ifade etti.
Melis'in sağlığının iyi olduğunu, sabaha karşı uyanıp tekrar uyuduğunu da kaydeden Akbaş, "Bundan sonra vücudun uyum sağlaması için 15-20 günlük süreç var. O konulara çok girmeyelim. Siz zor zamanımızda yanımızda oldunuz. İnşallah Melis çıktıktan sonra çok güzel görüntülerimiz olacak" dedi.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER