ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 12:16

Kırşehir heyeti Bakan Akdağ’ı ziyaret etti


AK Parti Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan, Vali Özdemir Çakacak, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mehmet Öncel, Hastane Yöneticisi Hacı Kaymaz ve Kaman Devlet Hastanesi Başhekim Yrd. Kamil Özdemir’in yer aldığı Kırşehir heyeti, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı ziyaret etti.

        Ziyaretle ilgili bilgi veren Milletvekili Çalışkan, “Kırşehir’de sağlık alanında birçok önemli yatırım gerçekleştirildi. 300 yataklı hastanemiz Ankara’da bile örneği olmayan son derece modern ve donanımlı bir hastane. Kırşehir’den başka şehre hasta sevkini asgari düzeye indirmek, ilçe hastanelerini daha etkin hale getirmek istiyoruz. Mucur ve Kaman devlet hastanelerimizin uzman doktor eksiklerini gidermek ve bu hastanelerde bazı ameliyatların yapılabilmesini hedefliyoruz."

        Bakan Akdağ ile yaptıkları toplantıda Kırşehir’in sağlıkla ilgili tüm konularını masaya yatırdıklarını belirten Çalışkan, "Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin geleceği ile ilgili neler yapılması gerektiğini konuştuk. Tıp fakültemizin kadrosunu kısa zamanda zenginleştirmek, yeni öğretim görevlilerini Kırşehir’e kazandırmak ve hastanemizi her türlü teşhis, tedavi ve ameliyat yapılan bir merkez olmasını sağlamak istiyoruz. Kırşehir’den başka illere hasta sevkini sembolik bir düzeye indirmeyi hedefliyoruz” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER