ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2014 Salı 17:28

İzmir'e sağlık yatırımları


Sağlık Bakanı Yardımcısı Agah Kafkas, toplam yatak kapasitesi 680'e çıkarılan Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bu yıl ağustos, eylül ayı gibi hizmete açılacağını söyledi.
Kafkas, Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ile yapımı süren hastanenin inşaat çalışmalarını inceledi.
Hastanenin temelinin 13 ay önce atıldığını ve binanın yüzde 60'ının tamamlandığını belirten Kafkas, normalde 400 yatak olarak planlanan hastanenin kapasitesinin yaptıkları bir çalışmayla 680 kişiye çıkarıldığını dile getirdi.
Urla Devlet Hastanesi'nin 30 Mart öncesinde açılabilecek duruma geleceğini, Çeşme Devlet Hastanesi'nde çalışmaların başladığını ancak resmi temelin atılmadığını ifade eden Kafkas, Gaziemir ilçesindeki hastanenin de bittiğini açılışa hazır olduğunu kaydetti.
Torbalı ve Bornova devlet hastanelerinin ihalesinin yapıldığını, Bayraklı'da yapılacak şehir kampüs hastanesinin de kısa sürede temelinin atılacağını belirten Kafkas, "Toplam 680 yatak kapasiteli Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni bu yıl ağustos, eylül gibi açacağız. Hastane Çiğli ve çevresindeki ilçelere hizmet verecek" diye konuştu.
Kafkas, İzmir'e 17 yeni ambulans getirdiklerini, kentteki ambulans filosunu güçlendirdiklerini sözlerine ekledi.
- Kazmayla bir süre çalıştı
Binali Yıldırım ise hastane inşaatında kazmayla bir süre toprağı kazarak işçilere yardım etti.
Hastanenin temelini aralarında yabancı bakanların da bulunduğu 5 bakan ile attıklarını, normalde 2015 yılının ortalarında bitmesi gereken hastanenin tamamlanma işini bir yıl önceye çektiklerini dile getiren Yıldırım, şöyle dedi:
"Hastane 400 yataktan neredeyse 700 yatağa dönüyor. Bu çok sevindirici. Şehir hastanesi yapılıncaya kadar buradaki eksikliği bu hastane karşılayacak. İzmir'de yapılan birçok yatırımı üst üste koyduğumuzda sağlıkta son 10 yılda 1 milyarın üzerinde bugüne kadar gerçekleşmiş yatırım var. Sağlık göstergelerinde de İzmir çok mesafe kaydetti. Aslında bizim iktidarımızın son 11 yılda en başarılı olduğu alanların başında iki sektör geliyor. Birisi sağlık diğeri ulaşım sektörü. Bunda da başarı sıradan değil. Çünkü hemen hemen her insana dokunan bir işten bahsediyoruz. Herkesin hastaneyle, seyahatle işi var."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER