ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 14:12

İş sağlığı güvenliği uzmanları örgütlenme arayışında

İş sağlığı güvenliği uzmanları örgütlenme arayışında


Bursa İş Sağlığı Güvenliği Derneği (BİGDER) tarafından 'İş Sağlığı ve Güvenliği çalışanları nasıl örgütlenmeli' konulu çalıştay düzenlendi.

Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Denizli, Antalya, Gaziantep İSG Dernek Başkanları ile yöneticilerinin de katıldığı çalıştayda İş sağlığı ve güvenliği çalışanlarının mesleki anlamda örgütlenmesi konusu masaya yatırıldı. Çalıştayın açılışında konuşan BİGDER Başkanı Sema Özkan, "Dünyada ve ülkemizde de kabul gören yerelden merkeze doğru örgütlenme ilkesine göre hedefimiz, yerelde kurulacak olan derneklerin Ankara da bir üst birlik oluşturarak İş Sağlığı Güvenliği çalışanlarının tek, güçlü ve etkin bir örgüt yapısına kavuşmasıdır." dedi.

Sosyal medyanın hızlı örgütlenme ve taleplerin çok daha etkin bir şekilde dile getirilebilmesi için önemli olduğuna dikkat çeken Özkan, bu konuda da çalıştıklarını söyledi. Derneğin kurucu başkanı Mesut Toraman ise çeşitli platformlarda bir çatı kuruluşu oluşturmanın önemine değindiklerini belirtti. İş sağlığı güvenliği uzmanlarını bu konuda birlikteliğe çağıran Toraman, iş sağlığı güvenliği uzmanlarının üst çatıda birleşeceğine inancının tam olduğunu söyledi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER