ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 15:03

"Hastalarımıza hizmetçi olacağız"

"Hastalarımıza hizmetçi olacağız"


Kamu Hastaneleri Birliği Diyarbakır Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu, Sağlık Bakanlığı'nın 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yeni bir oluşma gittiğini dile getirdi. Bundan sonra sağlık personelinin hastalarla daha iyi ilgileneceğini söyleyen Kurtoğlu, "Hastalarımıza hizmetçi olma bilinciyle hareket edeceğiz." dedi.

Muhammed Güzel Kurtoğlu, Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenen 'Kamu Hastaneleri Değerlendirme Toplantısı' öncesinde kahvaltıda gazetecilerle bir araya geldi.

Ardından toplantıya geçen Kurtoğlu, hastane yönetimine ve gazetecilere yeni sistem hakkında bilgi verdi. Burada konuşan Kurtoğlu, Sağlık Bakanlığı'nın 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yeni bir oluşuma gittiğini söyledi.

Yeni sistemin sağlık hizmetine olumlu katkılar sağlayacağını dile getiren Kurtoğlu, daha önce idari kadrolara atanan bazı personellerin kadro almasından sonra performansında bir düşüş gözlendiğini, yeni sistemin bu durumun önüne geçeceğini kaydetti.

Kurtoğlu, 663 sayılı Kanun Hükmündeki Karaname hakkında ise şunları kaydetti: "Sağlık idarecilerinin sözleşmeli olarak işe başlamasını, çalışmalarının puan değerlendirilmesini de sağlayacak. 'Kadro alıp, koltuğuma oturayım, keyif çatayım' dönemi bitmiştir. Hastalarımıza hizmetçi olma bilinciyle hareket edeceğiz."

Hastanelerde başhekimlerin ihale ve satın alma gibi işlerle uğraşmayacağını kaydeden Kurtoğlu, başhekimlerinden artık sadece hastalarla ilgileneceğini dile getirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER