ÖNE ÇIKANLAR :
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Aralık 2014 Pazartesi 11:02

Gribe soğan kebaplı çözüm

Gribe soğan kebaplı çözüm

Anadolu Mutfağını Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı Şef Tahir Tekin Öztan, soğan kebabının gribe iyi geldiğini söyledi.


Anadolu Mutfağını Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı Şef Tahir Tekin Öztan, soğan kebabının gribe iyi geldiğini söyledi.

Kışla birlikte hızla yayılan gribe karşı en önemli önlemin sağlıklı ve yüksek dirençli vücutlar olduğunu ifade eden Anadolu Mutfağını Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı Şef Tahir Tekin Öztan “Salgın grip virüsüne karşı vücut direncimizi arttırıcı ve doğal antibiyotik özelliği ile bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirici besinler almak zorundayız. Kış mevsiminde bağışıklık sistemini güçlendirici sebzelerin başında soğan gelir. Soğan kebabı bu anlamda önerebileceğimiz en güzel kış yemeğidir” dedi.

Kışın başlamasıyla birlikte insanlar sağlın hastalıklardan korunmanın yollarını ararken Gaziantep mutfağının en önemli yemekleri arasında sayılan ve doğal antibiyotik özelliğiyle dikkat çeken soğandan yapılan soğan kebabı büyük ilgi görüyor. Salgın hastalıklardan korunmanın en önemli yolunun mevsimine uygun doğal besin maddeleri tüketmekle mümkün olacağını ifade eden Anadolu Mutfağını Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı Ünlü Şef Tahir Tekin Öztan, “Vücut direncini arttırmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için doğal besin maddelerini tercih etmek zorundayız.Bu anlamda her mevsimin kendine göre özelliklere sahip sebze ve meyveleri bulunmaktadır. Son zamanlarda dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan gribe karşı da vücudumuzun direncini arttırmak ve bağışıklık sistemimizi güçlendirmek zorundayız. Bunun için antibiyotik özelliğe sahip soğanı da sofralarımızın vazgeçilmezi haline getirmeliyiz. İçerdiği vitamin ve doğal antibiyotik sayesinde gripten korunmanın en lezzetli yolu olan mini soğanlar, kıyma ile pişirilip, nar ekşisi ile terlemeye bırakılarak servis ediliyor. Tüm Dünya’da salgın olarak yaşanılan grip virüsüne karşı bağışıklık sistemimizi güçlendirici birçok alternatif besin takviyesi alıyoruz. Hiç kuşkusuz yaşadığımız bu zor günlerde yapılacak en doğru beslenme yöntemi her sebzeyi mevsiminde tüketmek olacaktır. Tüm uzmanların birleşerek onayladığı doğal antibiyotik soğanı da Sahan restoranları Türk damak tadına uygun bir lezzet haline dönüştürerek, soğan kebabını konuklarına sunuyor” dedi. Gazianteplilerin kış mevsiminde severek yediği soğan kebabının yerli ve yabancı turistler tarafından da sevilerek tüketildiği açıklandı.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER