ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 02:15

Göbeği eritmek bu kadar basit!

Göbeği eritmek bu kadar basit!

Diyet ve spor yapmak henüz sonuç vermediyse, bu yiyecekleri denemenizde fayda var...


Gün içinde yaptığınız egzersizlerle göbeğinize yapışık kalan ve erimemekte ısrarcı olan yağları bir türlü atamıyorsanız bir de bu besinleri denemelisiniz.

Muz yemeyi ihmal etmeyin: Potasyum oranı yüksek olan bu meyve vücutta karnın şişmesine neden olan sodyum miktarını kontrol altında tutar.

Yoğurt, karın şişliğine birebir: Karın şişliğine neden olan bakterileri yok eden faydalı bakteriler üretir. Ayrıca vücuttaki insülin miktarını dengede tutmaya yardımcı olur.

Bol bol yeşil çay tüketin: Günde üç bardak yeşil çay metabolizmanızı güçlendirir ve ekstra 30 kalori yakmanızı sağlar. Ayrıca yağları da eritir.

Yağların düşmanı turunçgiller: Egzersiz sırasında yağların yüzde 30 oranında daha hızlı yanmasını sağlar. Yiyeceklerinize bol bol limon sıkabilirsiniz.

Tahıllarla aranız nasıl: Tahıllarda bulunan lifler, vücudunuzun insülin seviyesini dengede tutar. Bu da yağ hücrelerinizin küçülmesini sağlar. Vücudunuz bu tip gıdaları diğer yiyeceklere göre daha yavaş yaktığı için daha geç acıkmanızı sağlarlar.

Çilekten vazgeçmeyin: Bu meyveler antioksidan içerir. Vücuttaki kan akışını arttırır, kaslara daha fazla oksijen gitmesini sağlarlar. Eğer egzersiz yapmadan önce yoğurt ve çilek tüketirseniz kaslarınız çalışmaya hazır hale gelir.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER