ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2013 Pazar 11:26

Genel anestezi ile diş tedavisine başlandı


İzmir'de uzun süredir cerrahi girişim gerektiği için bekleyen diş hastalarının yaşadığı sıkıntılar, ağız ve diş sağlığı merkezlerinin bölge hastaneleri ile yaptığı protokol sayesinde sona erdi. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İzmir Kuzey Bölgesi, kamu hastanelerinde tam teşekküllü ameliyathane şartlarında, genel anestezi ile diş çekimi, diş eti tedavisi, diş dolgusu, kanal tedavisi ve benzeri tedavileri uygulamaya başladı.

        Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İzmir Kuzey Bölgesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Nuri Dilek, Karşıyaka, Bornova ve Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri'nin bölge hastaneleri ile protokol anlaşması yapıldığını söyledi.

        Prof. Dr. Osman Nuri Dilek, "Bu protokollerle birlikte, her üç ağız ve diş sağlığı merkezimizin cerrahi girişim için ihtiyaç duydukları ameliyathane sorunları çözülmüş oldu. Bunun ilk meyvelerini Karşıyaka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde Başhekim Özkan Saracalıoğlu ile birlikte hayata geçirdik. Önümüzdeki günlerde, ilimizde cerrahi girişim bekleyen diş hastalarımız, bölgelerindeki ağız ve diş sağlığı merkezlerine müracaatları ve randevu almaları durumunda cerrahi girişimleri yapılacaktır." diye konuştu.

        Prof. Dr. Dilek, "Genel anesteziye ihtiyacı olan hastaların ağız ve diş sağlığı problemlerinin gidermek için bakanlığımızın ağız diş sağlığı merkezlerinin devlet hastanesi ile protokol yapıp, ameliyathane şartlarında diş tedavilerini sağlamak amacıyla başlattığı çalışmalar çerçevesinde, Karşıyaka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Çiğli Devlet Hastanesi arasında yapılan protokol ile İzmir İli Kuzey Genel Sekreterliği çatısı altında, tam teşekküllü ameliyathane şartlarında diş çekimi, diş eti tedavisi, diş dolgusu, kanal tedavisi ve benzeri tedaviler uygulamaya başlanmıştır." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER